EĞİTİM YATIRIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Ağustos 11, 2011  

 Kocaeli Milletvekili milli eğitim, kültür gençlik ve spor komisyonu üyesi Fikri Işık İzmit’te okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Yenişehir’deki Okul Tamamlanmak Üzere

Ak Parti İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz ile birlikte ilk olarak Yenişehir mahallesinde yapımı devam eden 24 derslikli ilköğretim okulunda incelemeler yapan Işık; inşaatı yapan firma yetkililerinden son durum hakkında bilgi aldı. İnşaatın tamamını gezen Işık yüklenici firmadan okulun 2011-2012 eğitim yılı başında hazır hale getirilmesini istedi. Işık burada yaptığı açıklamada “Yenişehir mahallesindeki okulumuz inşallah bu yıl eğitim ve öğretim sezonunda açılacak. Bölgedeki öğrencilerimiz artık evlerine daha yakın olan bu okulda öğrenim görecekler. Yakındaki Mimar Sinan ilköğretimdeki öğrenci yoğunluğu da azalmış olacak”  dedi.

Fevzi Çakmak İlköğretim Yeniden Yapılıyor

Yenişehir mahallesindeki okulun ardından Kadıköy mahallesine geçen Işık burada yapımı devam eden Fevzi Çakmak ilköğretim okul inşaatını yerinde gördü. Çalışan işçilerle bir süre sohbet eden Işık yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı. Işık “Geçtiğimiz yıl bu okulu ziyaret ettiğimizde çok eski ve küçük bir binası vardı. Bunun üzerinde Sn. Valimiz ile birlikte okulun yıkılıp tekrar yapılmasına karar verdik. Bugün 26 derslikli okul inşaatını yerinde görme imkânımız oldu. Okulumuzu 2.dönem başına yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi.