Eğitim Zirvesi

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Fikri Işık kentimizde yaşanan eğitim sorunlarına çözüm bulmak amacıyla yapılan çalışmanın bir kısmını kamuoyuna açıkladı. Kentimiz okul ihtiyacı bakımından iyi durumda olan Başiskele İlçesi olurken, en ihtiyaç duyan ilçe Gebze oldu.

Son yıllarda MEB bütçesini Milli Savunma Bakanlığı bütçesinden fazla ayıran AK Parti iktidarı, eğitim konusunda çalışmalarına devam ediyor. AK Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu Üyesi Fikri Işık kentimiz genelinde bütün okulları, okul arazilerinin belirlenmesi, eğitim de yaşanan eksikliklerin tespit edilmesi amacıyla çalışma yaptı. geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer’inde katıldığı toplantı da hazırlanan rapor ele alındı. Işık’ın bu çalışması belediye başkanları ve ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda ele alındı. Parti binasında yapılan toplantı öncesinde Kocaeli Eğitim Toplantısının açılış konuşmasında AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün “Toplanmamızın sebebi ilimizin en büyük sorunu olan eğitim camiasında yaşanan sorunlara çözüm bulmak derdindeyiz. Milletvekilimiz tarafından gereken çalışma yapılmıştır. Çalışma sonucunda ortaya plan çıkmıştır. Geçen hafta Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı toplantıda ele aldık. Yerel yöneticilerimizin bu sorunları bilmeleri ve gereken katkıyı vermeleri amacıyla bu toplantıyı düzenledik. Bazı arkadaşlarımızın bilgilendirme toplantısı talepleri geldi.

EN İYİ BAŞİSKELE

İlçelerin eğitim durumlarının belirlendiğini belirten Işık “Okul ihtiyacı bakımından en iyi durumda olan Başiskele, en ihtiyacı olan Gebze İlçemizdir. Sıralama yaptık. Gebze, İzmit, Darıca, Gölcük, Çayırova, Dilovası geliyor. Başiskele, Karamürsel, Kandıra ve Kartepe’nin durumları iyidir. Alikahya’da Otomotiv Meslek Lisesi açılması yönünde daha önce ilköğretim okulu olarak yapılmış ancak ihtiyaç fazlası dolayısıyla İzmit Belediyesi tarafından 2 dönüm arazi tahsis edilmedi durumunda atölyeler kurulacaktır. Bu sayede Otomotiv Meslek Lisesi kentimize kazandırılmış olacaktır” dedi.