“EN ÇOK MAZLUMLAR SEVİNDİ.”

Kasım 7, 2015  

en cok mazlumlar sevindi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

 

– “Türkiye’den ümidi olan bütün mazlum milletlerin Türkiye’nin seçim başarısına, seçimde ortaya konan hem olgunluğa hem de istikrara ciddi oranda sevindiklerini görüyoruz”

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Türkiye’den ümidi olan bütün mazlum milletlerin Türkiye’nin seçim başarısına, seçimde ortaya konan hem olgunluğa hem de istikrara ciddi oranda sevindiklerini görüyoruz” dedi.

 

Işık, partisinin Derince İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Kocaeli’de aldıkları yüzde 56,5’luk oyla kentteki son 60 yılın rekorunu kırdıklarını söyledi.

 

7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan tablonun ülkenin moralini bozduğunu ifade eden Işık, muhalefetin uzlaşmaz tutumu nedeniyle koalisyon hükümeti kurulamadığını dile getirdi.

 

Işık, Türkiye’nin istikrarsızlaştırılmasını isteyenlerin bu duruma sevindiğine dikkati çekerek, “Milletimiz büyük bir feraset ortaya koydu ve 1 Kasım seçimlerinde Türkiye’de güçlü ve istikrarlı bir hükümet çıkaracak Meclis tablosunu oluşturdu. Bu defa milletimizin büyük kısmı sevindi. Sadece AK Parti’ye oy verenler değil, toplumun neredeyse tamamına yakını bu sonuçtan dolayı mutlu oldu” şeklinde konuştu.

 

Bir ankette, vatandaşların 1 Kasım seçimlerinden çıkan sonuçtan yüzde 85 memnun olduğunu gördüğünü anlatan Işık, bunun güzel bir oran olduğunu kaydetti.

 

Işık, Fas ziyaretinde yetkililerin 1 Kasım’da aldıkları sonuçtan dolayı kendilerini tebrik ettiğini belirterek, “Türkiye’den ümidi olan bütün mazlum milletlerin Türkiye’nin seçim başarısına, seçimde ortaya konan hem olgunluğa hem de istikrara ciddi oranda sevindiklerini görüyoruz. Bu sevincimiz inşallah daim olur” ifadesini kullandı.