EN GÜÇLÜ DESTEĞİ HALKTAN ALIYORUZ

Mayıs 30, 2015  

En Güçlü Desteği halktan alıyoruz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Adamın kardeşi dağda, kendisi barış güvercini oldu. Doğuda kendilerine itirazları hemen infaz eden bir yapı, batıda maalesef adeta barışın sözcüsü konumuna getiriliyor” dedi.

Kocaeli Seyyar Esnafı ve Pazarcılar Esnaf Odası üyeleriyle bir araya gelen Işık, AK Parti’ye en güçlü desteği dar ve orta gelirlilerin verdiğini belirterek, boğazdaki yalılarda doğanların kurduğu bir parti olmadıklarını söyledi.

“AK Parti, geniş kitleleri temsil eden en güçlü siyasi harekettir” diyen Işık, 13 yıldır bu doğrultuda hareket ettiklerini dile getirdi.

Işık, iktidara geldikleri günden bu yana devletin itibarını ve insanların refahını arttırmaya öncelik verdiklerini ifade ederek, “Ülkemizi büyüterek oluşan değeri, en dar gelirliden başlayarak dağıtacağız, dedik. Bugüne kadar hep en az ücret alan insanlarımıza en yüksek artışları yaptık” diye konuştu.

Seçim dolayısıyla parti vaatlerinin “havada uçuştuğunu” anlatan Işık, şunları kaydetti:

“Herkes emekliye bunu vereceğim’ diyor. ‘İşte kaynak nerede’ diyorsun ‘israfı önleyeceğim onu vereceğim’ diyor. Yav bırakın israfı önlemeyi devleti ‘stop’ etseniz şu anda Kılıçdaroğlu vadettiği parayı emekliye veremez. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak Türkiye’de yerli üretimin arttırılması için gece gündüz çalışıyorum. Burada da en önemli kozumuz kamu alımı. Kamu alımlarını da yakinen takip ediyorum, eğer devlet bir mal alacaksa yerli alsın diye de uğraşıyorum. Onun için bu rakamlar elimde var. Devletin şu anda bütün alımlarını durdursak Kılıçdaroğlu’nun verdiği para çıkmıyor. Ama biz ülkede dar gelirliden devam ederek yükselmeyi sağlayacağız. Bunu yaparken de ülkeyi ne IMF’ye ne Kemal Derviş’e ne de namerde muhtaç etmeyeceğiz.”

Emekli maaşı ve asgari ücreti, 4-5 kat yükselttiklerini ifade eden Işık, üniversite öğrencilerine verdikleri burs ve desteklerden bahsetti.

 “Adamın kardeşi dağda kendisi barış güvercini oldu”

Işık, birilerinin AK Parti’yi zayıflatarak ülkedeki eski gücünü elde etmeyi hayal ettiğini aktararak, “Onun için plan, projeler üretiyor. Proje liderler ve genel başkanlar çıkardılar. Adamın kardeşi dağda, kendisi barış güvercini oldu. Doğuda kendilerine itirazları hemen infaz eden bir yapı, batıda maalesef adeta barışın sözcüsü konumuna getiriliyor. Yine düne kadar memleketin hiçbir meselesiyle ilgilenmemiş bir parti bugün memleketin fakir fukarasının adeta sözcülüğüne savunuyor. Bütün bunların sezonluk olduğunu biliyorsunuz. Sezonluk siyaset yapanların da sandıkta sezonluk oy alacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin tekrar koalisyon dönemine dönmesini istemediklerini anlatan Işık, ülkenin koalisyon dönemlerinde yerinde saydığını ve kazandıklarını kaybettiğini sözlerine ekledi.

Işık, daha sonra pazarcı esnafıyla fotoğraf çektirdi.