EN GÜZEL CEVAP 30 MART’TA…

Şubat 4, 2014  

IMG_6262IMG_6360IMG_6344IMG_6369

 

“Seçimlere kadar bazı oyunlarla, bazi hamlelerle karşılaşacağız ama şunu bilin ki; Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen bütün güçlere vereceğimiz en güzel cevap, 30 Mart’ta sandıkta vereceğimiz cevaptır”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, partisince Kartepe ilçesinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin büyümesini hazmedemeyenlerin, oyunlarla ülkenin gelişmesini engellemeye çalıştığını belirtti.

Milli iradeye sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Işık, “Her kim milli iradeye müdahale etmek isterse öncelikle karşısında bizi bulur. Milli iradeye kim müdahale etmek isterse ona ilk ‘dur’ diyecek AK Parti’dir ve AK Partililerdir… Bu milli iradeye operasyon yapanlar, şunu da çok iyi biliyorlar; AK Parti bir ekonomik kriz çıkmazsa gitmez. Onun için şu anda bütün güçlerini kullanarak, Türkiye’de bir ekonomik kriz çıkarmanın hesabını yapıyorlar. Çok şükür Türkiye’nin ekonomisi 11 yılda yapılan yapısal reformlar dolayısıyla, bunların çıkarmak istediği ekonomik krizin çıkarılmasına müsait değil. Artık güçlü bir ekonomimiz var.” diye konuştu.

Yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatan Işık, “Seçimlere kadar bazı oyunlarla, bazı hamlelerle karşılaşacağız ama şunu bilin ki; Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen bütün güçlere vereceğimiz en güzel cevap, 30 Mart’ta sandıkta vereceğimiz cevaptır. Onun için bu seçim, sadece bir yerel seçim değildir. Bu seçim Türkiye’de milli iradeye sahip çıkıldığının gösterildiği bir seçim olacak” ifadesini kullandı.