ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ OLMAYAN İLÇEMİZ KALMADI

Eylül 20, 2013  

Derince’ye bir dizi ziyaret gerçekleştiren T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Yılmaz, Recep Demir, İlçe Başkanı Ahmet Ark, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ve milli eğitim yetkilileri ile birlikte ilçedeki okulları ve okul inşaatlarını gezdi. Derince ve Başiskele Endüstri Meslek Liselerinin geçen hafta resmen kurulduğunu açıkladı.

 Cumhiriyet ilköğretim okulu ek bina inşaatını gezdi

Işık ”Derince, Başiskele ve Dilovası Endüstri Meslek Liseleri Bu Yıl Açılıyor”

 

T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yaklaşan eğitim dönemi öncesinde ziyaret ettiği Derince’de ilk olarak yapımı tamamlanma aşamasına gelen Endüstri Meslek Lisesi inşaatını inceledi. Işık burada Derince ve Başiskele sakinlerine de müjdeli bir haberi aktardı. Işık” Birkaç gün önce Derince ve Başiskele S. Yürekten Endüstri Meslek Liselerinin Ankara’da resmen kurulması ile ilgili onayı aldık. İki okulumuzda bu yıl öğrenci alacak. Geçtiğimiz ay da Dilovası Endüstri Meslek Lisemizin açılış onayını almıştık. Böylece Kocaeli’nde Endüstri Meslek Lisesi olmayan ilçemiz kalmadı. Bu açılan okullar ilçelerinde meslek lisesi olmadığı için İzmit ve Gebze’ye gitmek zorunda kalan öğrencilerimize büyük kolaylık sağlanacak. Ayrıca merkezlerdeki sıkışıklık da azalacak. Sadece Derince Endüstri Meslek Lisemiz inşaatı bitene kadar geçici bir süre Hürriyet Lisesi binasını kullanacak. Yeni okullarımız Kocaeli halkına hayırlı olsun” dedi.

Işık okulların projelerini de inceledi

Işık “Derince’de 9 Okul Projemiz Yürüyor”

Işık daha sonra sırasıyla Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi, Derince Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu, Çenesuyu İlkokulu ve Pakmaya Abidin Pak İlkokulunu inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. İlçede yapımı süren eğitim kurumlarıyla birlikte derslik açısından çok ciddi mesafe alınacağını belirten Işık, eğitime yönelik faaliyetleri nedeniyle Derince Belediyesi Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ı da tebrik etti. Işık yaptığı açıklamada ” Derince’de 7 okulun yapımı devam ediyor; 2 okulun da ihale hazırlıkları sürüyor. Toplamda Derince’de 9 okul projemiz yürüyor. Eskiden Kocaeli genelinde yapılabilen toplam okul sayısını Ak Parti iktidarı olarak biz sadece bir ilçede yapıyoruz” dedi.