Engelli mühendise doğum günü sürprizi

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile beraber, Hereke’de yaşayan engelli mühendis Kubilay Bozkurt’a doğum gününde dizüstü bilgisayar hediye etti. hediye karşısında çok duygulanan Bozkurt, hayata dört elle sarılmasıyla takdir topladı.

BAŞARILI BİR ÖĞRENCİYDİ

Herekeli Kubilay Bozkurt, 1962 yılında dünyaya gelmiş. Her zaman başarılı bir öğrenci olan Bozkurt, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuş. Üniversite hayatını da başarıyla tamamlayan Bozkurt, ODTÜ Elektronik Mühendisliği mezunu. Master derecesi de bulunan Kabilay Bozkurt,  1998’de yüksek tansiyona bağlı olarak geçirdiği beyin kanaması sonucunda aylarca yoğun bakımda kalmış. Doktorların yüzde 5 yaşama ihtimali verdiği Kubilay, yaşama tutunmuş ve hayati tehlikeyi atlatmış.

ENGELLİ MÜHENDİSİN YAŞAMA AZMİ

Sağ tarafına felç inen, zaman zaman konuşma güçlüğü çeken Kubilay Bozkurt, Hereke’deki evlerinde annesi Suna Bozkurt ve kardeşi İpek Bozkurt ile beraber yaşıyor. Günlük yaşantısını ortopedik yatak, ortopedik minder, ortopedik yastık ve transfer tahtası ile akülü sandalyeyle idame ettiren elektronik mühendisi Kubilay Bozkurt, yaşama azmi ve sevinciyle dikkat çekiyor. Körfez ilçede bulunan bir özel hastanenin yayınladığı dergide yazılar yazan ve kendisi gibi engelli olanlara hayata tutunmak için neler yapmaları gerektiğini anlatan Kubilay, 48. doğum gününde çifte mutluluk yaşadı.

DOĞUM GÜNÜNDE ÇİFTE SEVİNÇ

Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, engelli mühendis Kubilay Bozkurt’u evinde ziyaret etti.

PLAKET VERİLDİ

5 Milletvekiliinin katıldığı gecede programa destek veren sponsorlara günün anısına plaket verildi.