Eski Dostlardan Örnek Siyaset

Mayıs 6, 2011  

Kandıra programında çarşı esnafını ziyareti sırasında AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık, MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan ile karşılaştı. Her iki siyasetçi, birbirlerine övgüler yağdırdı.


 

IŞIK VE TÜRKKAN BİRBİRİNE SARILDI

Kandıra’da esnaf ziyareti sırasında, beraberindeki heyetle Kandıra eski belediye başkanlarından eczacı İsmail Genç’le sohbet eden Fikri Işık, tesadüfen içeriye giren MHP milletvekili adayı Lütfü Türkkan’la karşılaşınca birbirine sarıldılar. Kendilerinin eski birer dost olduklarını belirten her iki siyasetçi, birbirlerine övgüler yağdırarak, “TBMM çatısı altında inşallah birlikte siyaset yapacağız” dediler.

ESNAFA BİLGİ VERDİ

AK parti İl başkan yardımcısı Fevzi Bayırbaşı, İlçe başkanı Erdinç Şentürk, Belediye başkanı Cengiz Kan, meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı ziyarette, çarşı esnafı ziyaret edildi.

Esnaf ve caddedeki vatandaşlarla selamlaşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık, kendisine sorulan soruları da yanıtlayarak hükümetin çalışmaları hakkında bilgi verdi. CHP ve MHP’nin de son zamanlarda 2023 demeye başladığını kaydeden Işık; “ Aslında bu bir olumlu gelişmedir, bundan önce daha farklı kavramlar kullanıyorlardı, mesela irtica, laiklik, türban gibi. Bakın şimdi bu kelimeleri kullanmıyorlar” dedi.

CHP; AK PARTİYİ TESCİL EDİYOR

Esnaf ziyaretlerine lokantalar caddesinden başlayan ve tüm çarşı esnafını dolaşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık, ana muhalefet partisi CHP’yi de eleştirdi. Işık; “Bizler iktidara geldiğimiz ilk günden beri, yıllardır fakir ve yoksul ailelere yardımlar yapmaya başlamıştık. Bizlere fakir fukara siyaseti yapıp halkı tembelliğe alıştırıyorlar diye muhalefet edenler, şimdi kalkmışlar 600 TL vaadi veriyorlar. Şimdi soruyorum, bizler yoksul ailelere yardım yaparken bizi suçlamıyor muydunuz? Şimdi ne oldu da fakir, fukara aklınıza geldi. Demek ki biz bu zamana kadar doğru yoldaymışız, CHP AK Partiyi tescil etmiş durumdadır” dedi.

TARİHİ ORHAN CAMİSİNİ İNCELEDİ

Işık, daha sonra ilçenin tarihi eserlerinden olan Orhan Camisinin restorasyon çalışmalarını da yerinde inceledi. İlçe başkanı ve Belediye başkanı ile birlikte çalışmaları denetleyen Işık, restorasyon çalışmalarının bitmesiyle ilçenin çok güzel bir camiye kavuşacağını söyledi