FİKRİ ARIZLI TOKİ SAKİNLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Eylül 17, 2012  

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Arızlı-TOKİ konutlarını ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Çay İkram Ettiler
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Ak Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve meclis üyeleri ile birlikte Arızlı TOKİ konutları sakinleri ile bir araya geldi. Arızlı’da ilk olarak devam eden ikinci etap konutlarını inceleyen Işık daha sonra İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile birlikte vatandaşlarla çay içip sohbet etti.

Mahalle Olmak İstiyorlar
Gece geç saatlere kadar TOKİ konutları sakinlerini dinleyen Işık ve Doğan vatandaşların sorularını cevapladılar. Halen köy sınırlarında bulunan bölgenin mahalle olmasını isteyen vatandaşlar topladıkları imzaları geçtiğimiz günlerde İzmit Belediyesine teslim etmişlerdi. Tekrar konunun gündeme getirilmesi üzerine Işık” Bölgenin mahalle olması ile ilgili konuyu İçişleri Bankalığı ve Kocaeli Valiliği ile görüştük. Sizler imzalı dileklerle başvurunuzu yaptınız. Bundan sonra Büyükşehir Belediye Meclisinin karar alması ve Valiliğin onay vermesi gerekiyor. Konuyu belediye başkanımız Nevzat Doğan Bey de yakından takip ediyor.” dedi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da bölgenin mahalle olmasıyla hizmetlerin deha kolay ve hızlı yapılacağını; konuyla bizzat ilgilendiğini söyledi.

İkinci Etap Bitmek Üzere
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık vatandaşların soruları üzerine “Arızlı bölgesinde 706 konutluk birinci etaptan sonra 912 konutluk ikinci etap da bitme aşamasına geldi. İzmit’in en güzel yerlerinden olan bu bölgede özellikle alt gelir grubu konutlar yapıyoruz. Okulu, Camisi, alışveriş merkezi ve diğer imkânları ile bu bölge İzmit’in nadide yerlerinden olacak” dedi. TOKİ konutlarıyla ilgili bazı sorunları da dinleyen Işık; Depremzedeler Derneği Başkanı Nurcan Taşpınar’dan şikâyetlerin yazılı olarak iletilmesini rica ederek TOKİ ile görüşeceğini söyledi.