FİKRİ IŞIK AKMEŞE’DE

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık her fırsatta ilimizde programlar yaparak çalışmaları ,sorunları yerinde görmeye, vatandaşları dinleyip çözüm üretmeye gayret ediyor. Bu  hafta da İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz , Saraybahçe belediye başkan danışmanı İbrahim Elgin ve il genel meclisi üyesi Fikret Hocaoğlu ile beraber Akmeşe’ye giden Işık burada çeşitli incelemelerde bulundu.

 


  

Akmeşe YİBO’yu İncelediler

Akmeşe’de ilk olarak Akparti Belde Başkanı Sabri Yıldız ve Akmeşe Belediye Başkanı Hilmi Sevilen ile beraber yatılı bölge ilk öğretim okulunu gezen Işık okulun genel durumu hakkında okul müdüründen bilgiler aldı. Okulun bahçesinin yapımı ve ek ödeneği konusunda yardım isteyen Akmeşelilere Işık yardımcı olacağını söyledi.  İl genel meclisi başkanı Ali Ayaz da lojmanların tadilatını proje gelmesi halinde yapabileceklerini söyledi.


 


 

Işık” Akmeşe’de yaşamak isterdim”

Okul etrafındaki çeşme, matba gibi tarihi eserleri de inceleyen Işık restorasyon konusunu takip edeceğini söyledi. Akmeşe’nin tarihi eserleri , doğal güzellikleri ve insanı ile çok güzel bir yerleşim yeri olduğunu söyleyen Işık imkanım olsa burada yaşamak isterdim dedi.


 


Sağlık Ocağında Tadilat Yapılacak


Daha sonra Akmeşe sağlık  ocağını inceleyen Işık burada yetkililerden bilgi aldı. Binanın bazı yerlerinin çok eski olduğunu gören Işık sağlık müdürlüğü ile görüşerek bir an önce tadilat yapılmasını istedi. Akmeşe’de esnafları da gezen Işık genel ve yerel konular hakkında vatandaşın görüş ve önerilerini dinleme imkanı buldu. Akmeşe ziyaretinde Dp’li belediye başkanı Hilmi Sevilen , Ak parti belde başkanı Sabri Yıldız ve Chp belde başkanı Ali Kansu ile de beraber sohbet etme imkanı bulan Işık siyasi atmosferin gergin olduğu bir dönemde birlik beraberlik mesajı vererek tek gündemlerinin halka hizmet olduğunu söyledi.

 


 


Işık”Biz yarım kalan yatırımları tamamlamaya özen gösteriyoruz, temel atma peşinde değiliz”


Daha sonra 7-8 yıl önce Ambarlı köyü sınırlarında okul binası amacıyla yapımına başlanan fakat bitirilemeyen binayı gezen Işık konu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Binayı da inceleyen Işık çevresinde yerleşim olmayan bir yerde 3 katlı büyük bir okulun yapılmasını plansızlık olarak nitelendirdi. Işık şimdi bu atıl binaya çözüm bulmak istediklerini fakat yeteri kadar öğrenci olmadığından okul  olarak değerlendirmenin mümkün olmadığını, sosyal hizmetler il müdürlüğünün de binayı incelediği fakat şehir merkezine 20 km’den fazla mesafe olması sebebiyle işletme maliyetinin çok yüksek olduğunu bu sebepten başka çözümler aradıklarını ifade etti. Işık hükümet olarak yarım kalan işleri tamamlamaya özen gösterdiklerini, eski hükümetler gibi bu bina bizim eserimiz değil bırakalım yeni temel atalım anlayışında olmadıklarını söyledi. Daha sonra Tepebaşı köyüne de uğrayan Işık burada vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra Akmeşe’den ayrıldı.