FİKRİ IŞIK” AKMEŞELİLERLE GÖRÜŞTÜ”

Eylül 17, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Ak Parti Kocaeli İl binasında İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz ile birlikte Akmeşe sakinleri ile bir araya geldi.
Akmeşeliler” Kil Ocağına Karşıyız”
Akmeşeliler bölgede açılmak istenen kil ocağına karşı tepkilerini dile getirmek üzere Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’la görüştüler. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Halil İnce, Ak Parti Kurucu Belde Başkanı Kamil Turan, eski ilçe yöneticisi Sabri Yıldız ve mahalle sakinlerinin katıldığı görüşmede Akmeşeliler; böyle bir ocağın bölgenin doğal güzelliğine, tarihi dokusuna, tarım arazilerine ve çevreye zarar vereceğini bu sebepten böyle bir ocağı Akmeşe’ye istemediklerini dile getirdiler.
Işık ”Çevreyi Kirletecek Yatırım İstemiyoruz”
Bölge halkının sorunlarını dinleyen Işık,”Biz Kocaeli’nde çevreyi kirletecek, doğayı tahrip edecek projelere siyasi irade olarak karşıyız. İlimizde ancak çevreye zararı olmayan, havayı, suyu kirletmeyecek yatırımları istiyoruz. Akmeşe sakinlerimizi dinledik. Burada böyle bir ocağı istemiyoruz. Devletin ilgili kurumlarıyla birlikte konunun takipçisi olacağız” dedi.
Işık ayrıca yetkilileri arayarak Akmeşe sakinlerinin taleplerini iletti ve konuyu yakından takip edeceğini söyledi.