FİKRİ IŞIK AMATÖR SPORCULARI ZİYARET ETTİ

Eylül 2, 2010  

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Eğitim , Kültür , Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olan Fikri Işık, il başkan  yardımcısı Abdullah Eryarsoy ve merkez ilçe başkanı Hüseyin Yusuf ile beraber Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret ettiler.


 


 


Işık: “Amatör Spora Destekte Büyükşehir Türkiye’nin 1 Numarası”


 


Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda yapılan toplantıda  yönetim kurulu üyeleri


önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Yaptıkları çalışmaları, Kocaeli’deki amatör sporun durumunu anlatt�: 8.5pt; COLOR: black”> 


 


Araştırma yapılması lazım


 


AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Daha önce İMES sanayi sitesi böyle bir talepte bulunmuştur. O dönemde bu projeye sıcak bakılmamıştır. Kandıra turizm bölgesi olduğu için tarım ve hayvancılık OSB’sine izin verildi. Sizin projeniz konusunda bakanlığın valilik ve belediyenin görüşünün alınması gerekiyor. KOBİ’lerin buradan çıkmak istediklerini biliyoruz. Bu nedenle Uzunçiftlik beldesinde bir yer tahsis edilmiştir. Yeni bir OSB için izin verileceği noktasında bir şey demek için erkendir. Çünkü Körfez OSB sorununu henüz çözemedik. Burada sizler hukuki alt yapısı ve yer seçimi konusunda titizlikle çalışılması gerekiyor. 3.Otoyolun geçiş güzergahı üzerinde kesin bir araştırma sonucunda belirlenmelidir. İstihdam herkes için olduğu gibi bizim içinde önemlidir. Bu yönde gereken araştırma yaparak tekrar bir araya gelinmesi gerekiyor” şeklinde belirtti.


 


 


16 OSB bulunuyor


 


OSB kanununda değişiklik yapılması çalışmalarının TBMM’ne önümüzdeki günlerde geleceğini belirten Iışık, “Kocaeli’de bulunan araziler üzerinde büyük spekülasyonlar yaşanmaktadır. Kocaeli’de 16 tane OSB bulunmaktadır. Yalnızca Gebze OSB yüzde 50 oranında doludur. Diğer OSB’ler ise yüzde 30’un altında bulunmaktadır. Köylülerin arazilerini 10 liraya alarak sanayiciye 100 liraya satmaktadırlar. Yeni OSB kanununda arazi satışına sınırlandırma getireceğiz. Gerçekten yatırım yağacak kişiye arazi satacağız. Yeni OSB’lilerin kurulmasına karşıyım. Öncelikli var olanların doldurulması gerekiyor. Çevre etkisi yüksek sanayiye müsaade etmiyoruz. İleri teknoloji kullanan sanayi artık buraya gelecek. Sektörlere yönelik teşvikler olacak ancak bunlar arasında yüksek teknoloji kullananlara destek verilecektir. Çevreye zarar vermesi durumunda müsaade etmeyeceğiz. Kocaeli’ye liman yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar bir tane liman projesi altına imza atmadık. Körfez’i temizliyoruz neden kirletelim. Altınova’da eski gemilerin sökülmesine izin vermeyeceğiz. Perşembe pazarında yapılması planlanan 41 katlı otel için olmazsa olmazlarımız var. Trafik sorunu çözülmeli, kapalı Pazar alanı olmalıdır. Bölge esnafını sıkıntıya koyacak ticari yapılaşmanın olmaması gerekiyor. Bunlar olursa bizim itirazımız olacak. Kente prestij katacak bir yer olmalıdır ancak kimsenin mağdur olmaması gerekiyor” açıklamasında bulundu.