Fikri Işık “Eğitimde Kocaeli Tarihinin En Büyük Yatırımı Bu Yıl Gerçekleşiyor”

Kasım 11, 2013  

7

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’te devam eden okul inşaatlarını gezdi. Işık “Kocaeli’nin 140-150 yıllık modern eğitim tarihinde toplam 6500 derslik yapılmış. Biz 10 yılda ilave 6500 dersliği tamamladık.  Kocaeli genelinde sadece bu yıl 1700 derslik yapıyoruz” dedi.

İzmit’te 6 Okul İnşaatımız Devam Ediyor

Işık’a inceleme gezisinde Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Ünal Geç, Erdoğan Şentürk, Ak Parti İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, gençlik kolları başkanı Muharrem Tutuş ve il milli eğitim müdür yardımcısı Ali Osman Karabayır eşlik ettiler. İlk olarak İbn-i Sina İmam Hatip Ortaokulunu inceleyen Işık yetkililerden inşaatın durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra Bekirdere’deki Mimar Sinan ilköğretim Okulu ek bina inşaatını gezen Işık “Bu bölgede geçtiğimiz yıl Şehit Volkan Sabaz bu yıl da Tavşantepe Hacı Bektaş Veli okullarımızı açtık. Mimar Sinan ve İbn-i Sina okullarımızın yeni binaları ile bölgede ciddi rahatlama sağlanacak. Sadece İzmit’te 6 okul inşaatımız devam ediyor” dedi.

4

Eskiden Yatırımlar İçin Para Beklenirdi; Artık Müteahhitlerin İşi Bitirmesini Bekliyoruz

Daha sonra Yeşilova M.Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatını inceleyen Işık sonrasında Tepeköy Mahallesindeki Ferdi Kocal İlköğretim Okulu inşaatını gezdi. Işık Burada yaptığı açıklamada ”Ak Parti iktidarında önce bizim 1 ilçede yaptığımız okulu ancak Kocaeli genelinde yapabiliyorlardı. Onların da temeli atılır Ankara’dan para gelmesi beklenirdi. Şimdi paramız var müteahhitlerin hızlı çalışmasını ve işleri bitirmelerinii bekliyoruz” dedi.

Yahya Kaptan’daki 23 Nisan İlköğretim Okulunu Ziyaret

Son olarak Yahya Kaptan’daki 23 Nisan İlköğretim okulunun ek bina inşaatını gezen Işık okul aile birliği üyeleri ile de biraraya geldi. Okula ek bina yapımı konusundaki gayretleri nedeniyle okul aile birliği üyeleri Işık’a teşekkür ettiler.

5

İzmit’te 3 Okulun İhale Hazırlıkları Sürüyor

Işık burada yaptığı açıklamada “ Yahya Kaptan spor salonumuzu tamamlayıp hizmete açtık. Kız meslek lisemizin ek binasını tamamladık. 23 Nisan İlköğretim Okulu ek binasının da inşaatına başladık. Yakında bu bölgede işitme engelliler okulumuzun da ihalesini yapıp inşaatına başlayacağız. Yahya Kaptan mahallemize hayırlı olsun. İşitme engelliler okulunun dışında Tavşantepe Endüstri Meslek Lisesi ve BİLSEM okulumuzla ilgili ihale hazırlıkları son aşamaya geldi” dedi.