FİKRİ IŞIK GEBZE BELEDİYESİ MUHTARLAR TOPLANTISINA KATILDI

Aralık 29, 2010  

Gebze’nin yarınları inşaa ediliyor

Gebze Belediyesi Başkanı Adnan Köşker ve 22 mahalle muhtarının bir araya geldiği toplantıya katılan AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Gebze ve Büyükşehir belediyelerinin uyum içerisinde çalışarak ilçenin yarınlarını inşaa ettiğini söyledi

GEBZE ÖNEMLİ BİR MERKEZ

AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Gebze Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda 22 mahallenin muhtarıyla bir araya geldi. Muhtarlarla sohbet eden, onların sorunlarını dinleyen ve not alan Milletvekili Işık, Gebze’de en önemli eksikliklerin eğitim alanında olduğunu söyledi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile muhtarlarının gerçekleştirdiği ve mahallerde yapılacak sağlık taramasının detaylarının konuşulduğu toplantıya katılan AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Gebze’nin çok hızlı büyüyen bir ilçe olduğunu vurguladı. Sanayi bölgesi olması nedeniyle göç alan Gebze’de yılların birikimi olan sorunların çözümünde önemli aşamalar kaydedildiğini ifade eden Işık, “Gebze Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin uyumlu çalışmalarının neticelerini görmeye başladık. Gebze ve Büyükşehir belediyelerimiz Gebze’nin yarınlarını inşaa ediyor” dedi.

ÖZLÜK HAKLARINDA YENİ DÜZENLEME

Demokrasinin temel zemininin mahalleler olduğunu vurgulayan AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “Mahallerin sorunlarını en iyi bilen muhtarlarımız bizim için çok önemli. Gebze ziyaretlerimizde muhtarlarımızla bir araya gelerek istişare yapma fırsatı yakaladık” şeklinde konuştu. Muhtarlarının sorunlarını dinleyen Işık, özlük haklarına ilişkin bir soruya ise, “Yeni köy kanunumuz hazırlanıyor.  Bu kanunla nüfusa göre bir ayrım yapılacak. Ondan sonra muhtarlarımızın özlük haklarına yönelik düzenlemeler getireceğiz. 57 binin üzerindeki muhtarımızı yakından ilgilendiren özlük haklarına yönelik düzenleme gündemimizde” şeklinde yanıt verdi.

ÖNCELİĞİMİZ İLKÖĞRETİMDE DERSLİK SAYISI

Gebze’de eğitim alanındaki eksiklikleri tamamlamak için durmadan çalıştıklarını ifade eden AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “Gebze’de önceliğimiz, ilköğretimdeki derslik sayısını arttırabilmek. Derslik başına düşen öğrenci sayısını 30’un altına indirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızın yanısıra Gebze’ye ikinci bir fen lisesi kazandıracağız. Anadolu öğretmen lisesini açtık. Darıca’ya iletişim meslek lisesi yaptıracağız. Sanayi bölgesi olan Gebze’ye kurulacak meslek liselerinde eğitim alan ve nitelikli öğrencilerimiz işsiz kalmayacaktır” ifadelerini kullandı. Muhtarların taleplerini alan Fikri Işık’ın katıldığı toplantıda Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanısıra Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet, AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Bayram da iştirak etti.