Gölcük Merkez ve Köylerine Ziyaret

Aralık 16, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık yoğun geçen bayram programının devamında, bu kez de Gölcük merkezde ve köylerinde  incelemelerde bulundu.

Kurban bayramı tatilini Kocaeli’nin dört bir yanında ilçe ve köylerde geçiren AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gölcük’te sel felaketinde hasar gören yerleri ve dere yataklarını dolaştı.

ILICA ÇALIŞMALARINI YAKINDAN İNCELEDİ

Gölcük belediye başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İl başkan yardımcısı İdris Alp, Şemsettin Ceyhan, Musa Şenol, Gölcük ilçe başkanı Mevlüt Demir, ilçe yöneticileri ve il genel meclis üyelerinin katıldığı programın ilk durağı Yazlık’ta bulunan ve Romalılardan kalma Ilıca oldu. Fikri Işık burada yaptığı incelemelerin ardından, Ilıca çalışmalarını devam ettiren Gölcük belediyesine teşekkür etti ve Kültür bakanlığının projeye destek verip, tamamlanmasında yardımcı olacağını belirtti. Daha sonra Hisareyn’e giden Fikri Işık, burada vatandaşlarla çay içip sohbet etti.

SEL SULARININ GEÇTİĞİ YERLERİ İNCELEDİ

Fikri Işık, beraberindeki heyetle geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketinin yaşandığı bölgeleri gezerek bilgi aldı. Gölcük belediye başkanı Mehmet Ellibeş’ten detaylı bilgi alan Işık, daha ciddi tedbirlerin alınacağını belirtti. Işık; İhsaniye’ye giderek Asardere’de incelemelerde bulundu.

KÖYLERİ DOLAŞIP VATANDAŞLA SOHBET ETTİ

Akşam programında Gölcük’e bağlı Selimiye ve Lütfiye köylerini ziyaret eden AK Parti Milletvekili Fikri Işık, köylerdeki vatandaşlarla sohbet edip, çay içti. İlk olarak Selimiye köyünü ziyaret eden Işık’ı köy muhtarı İbrahim Yaşar ve köylüler karşıladı. Fikri Işık burada yaptığı açıklamada; İhsaniye, Selimiye ve Lütfiye gurup yolunun ihalesinin tamamlandığını, çalışmaların en kısa zamanda Büyükşehir belediyesi tarafından yapılacağını açıkladı.

YAŞLILARI ZİYARET ETTİ.

Ardından Lütfiye köyüne geçen Işık, soba başında oturan yaşlılarla uzun süre sohbet etti. Köy merkezinde bulunan bir çay ocağındaki yaşlı vatandaşlara gündem ile ilgili bilgiler veren Fikri Işık, çay içip sohbet etti. Köy muhtarı Osman Şahin’in de hazır bulunduğu ziyarette, köylülerin taleplerini not eden Işık, kendisine sorulan askerliğin kısaltılması ile ilgili sorulara da cevap verdi. Işık daha sonra Gölcük merkezde taziye ziyaretlerine katıldı.