FİKRİ IŞIK GÖLCÜK’TE

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık  Gölcük’te Ak Parti ilçe Başkanı Mevlüt Demir, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve teşkilat mensuplarıyla beraber incelemelerde bulundu.  


 


Gölcük’te ilk olarak Gölcük Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla yaptırdığı ve bitme aşamasına gelen kapalı yüzme havuzuna giden Işık havuzun tüm kısımlarını inceledi. İçerisinde restauranttan, saunaya, birçok birimi barındıran tesiste ayrıca Gölcük Spor futbol ve basketbol takımları için de bölümler bulunuyor. Işık 1-2 ay içinde açılması planlanan bu tesisin açılışına spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu’nu davet edeceğini söyledi.

 


 


Yüzme havuzu sonrası Gölcük’te Toki tarafından yapılan 856 konutun inşaatlarını gezen Işık projenin durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Önümüzdeki günlerde Toki Başkanı Erdoğan Bayraktar ile görüşeceğini söyleyen Işık Kocaeli’deki tüm projeler hakkında değerlendirmede bulunacaklarını söyledi.


 


Daha sonra 17. dönem Milletvekili Osman Nuri Akyol’u ziyaret eden Işık eski Milletvekili ile bir süre sohbet etti. Ülke gündemi hakkında değerlendirmeler yapan eski ve yeni milletvekilleri sosyal güvenlik reformu hakkında da görüş alışverişinde bulundular.  Eski Milletvekili Osman Nuri Akyol Özal zamanında sosyal güvenlikte 55 yaşında emeklilik  yasasının çıkartıldığını fakat sonraki hükümetlerin oy uğruna erken emekliliği getirdiklerini bunun sonucunda da sosyal güvenlik sisteminin iflas etme noktasına geldiğini söyledi.


 

 

 

Işık Gölcük ziyaretine sanayi esnafını gezerek devam etti. Esnafın sorunlarını, görüş ve önerilerini yerinde dinleyen Işık özellikle otomobil tamiri ile ilgili esnafa, artık araçların uzun süre garanti kapsamında olduğunu garanti süresi bitince de araçların Anadolu’daki küçük illere satıldığını bu yüzden esnafların birleşerek yetkili servis olmalarının daha doğru olacağını söyledi.


 


 
Son olarak Gölcük İlçe Başkanlığını ziyaret eden Işık fırsat buldukça ziyaretleri sürdüreceğini söyledi.