FİKRİ IŞIK GÖLCÜK’TE

Eylül 2, 2010  

Ak Parti 3. sıra milletvekili adayı Fikri Işık ilçe ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Gölcük İlçesi’ne giden Fikri Işık’ın buradaki programı da oldukça doluydu. Ziyaretler sırasında Işık’a Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı Mevlüt Demir, il ve ilçe yöneticileri ile gençlik ve kadın kolları mensupları hazır bulundular.


Sabah 09:00’da sanayi esnafıyla başlayana Gölcük programı 24:00 İhsaniye Belediye Başkanı’nın Ak Parti’ye katılım programıyla sona erdi.

 


Sürekli esnafla iç içeyiz


Kahvaltı programında Gölcük sanayi esnafı ile bir araya gelen Işık, bu tarz kahvaltı programlarına alışık olduğunu ifade ederek, il başkanlığı süresince esnafın isteği doğrultusunda bu tarz programlar yaptıklarını söyledi. Ak Pari’nin 4.5 yıl sonra bu tarz organizasyonların içine girebilmesini bile büyük başarı olarak gören Işık “Bizden öncekiler seçim zamanlarında sokağa çıkamazlardı. Biz ise 4.5 yıl iktidarda kalmamıza rağmen halkın ilgisiyle karşılaşıyoruz. Olumsuz durum neredeyse yok gibi” dedi.

 


Değişime ayak uydurun


İstesek de istemesek de dünyanın bir noktadan bir noktaya hızla değiştiğinin ve geliştiğinin altını çizen Işık, küçük “esnaf olarak kalayım işlerimde iyi olsun” mantığının kendilerini çok zorladığını, esnafın bir araya gelerek değişime ayak uydurmasını istedi. Ulusal ve uluslar arası firmaların araç yetkili servisliği konusunda ciddi yatırımlarının olduğunu kaydeden Fikri Işık sözlerine şöyle devam etti: “Düzenli maaşı olan herkes araç alıyor. 4-5 yıl bindikten sonra, tam tamirlik duruma geldiği zaman aracını satıyor. Kullandığı süreçte bir arıza yaşarsa yetkili servisi tercih ediyor. Bu da sanayi esnafımızı zor durumda bırakıyor. Hükümetimiz de bu soruna karşı şunu diyor; ey motorcular, ey elektrikçiler, ey boyacılar ve ey kaportacılar birleşin ve yetkili servis olun. Bunu yapmasanız ileride daha büyük sorunlar yaşayacağız.”

 
Daha sonra esnaftan gelen soruları cevaplayan Işık Kıbrıs üzerine gelen bir soruya; “Tutturmuşlar Kıbrıs’ı sattılar diye bir şey. Bakın milliyetçilik edebiyatla olmaz, rakamlarla olur. Biz bu kadar gelişme yaşanırken Kıbrıs’tan bir karış toprak verdik mi? Vermedik. Aksine Kıbrıs dünyanın bir çok yerinde tanınmaya başladı. Bugün Kıbrıs Cumhurbaşkanı birçok devlet başkanı ile görüşebiliyor. Ayıca yaptığımız ekonomik hamlelerle kişi başına düşen milli geliri 10 bin doların üstüne çıkardık” şeklinde cevap verdi.

Deprem kalıcı konutların da bir af söylentisi olduğundan ödemeler yapılmadığını söyleyen bir vatandaşa “Böyle bir af söz konusu değil. Bu tarz bir yaklaşım ilerisi için kötü emsal olur. Ama bizim CHP’liler nasıl olsa iktidar olamayacağız diye sağda solda bol keseden atıyorlar. Şimdi de mazotu indiren indirene. Hani var ya fındık reklamı yersen” diye cevap veren Işık’ın, CHP yakında hamileliği de 3 aya indirecekmiş esprisi etraftakileri kahkaya boğdu.

 


 

Şehit cenazeleri

Gölcük’e deprem için gelen yardım paralarıyla memur ve işçi maaşı ödendiği dönemlerden bugünlere geldiklerini söyleyen Işık son zamanlarda artan terör olayları ile alakalı gelen soruları da yanıtladı. Işık; “Şehit cenazelerinden medet umarak TBMM’ye girmek isteyen partiler var bu ülkede. Sen 2001’de Türkiye’yi batıran bir ekonomiye teslim etmişsin. Liderini ve Kocaeli’deki listeni bile değişmemişsin, gelmişsin oy istiyorsun. Bizi şehit cenazelerindeki attıkları sloganlarla kandırmaya çalışan siyasi zihniyete yuh olsun. Adamların bakanı yolsuzluktan 216 yıl hapisle yargılanıyor bize dürüstlük edebiyatı yapıyorlar. Halk bunları biliyor ve değerlendiriyor. Asla da prim vermeyecek. Gene bize tek başına iktidar görevini verecek” diye konuştu.


Öğleden sonra da devam eden Gölcük gezinde Işık, Gölcük Haber, Gölcük Postası ve Karşıyaka Gazetelerini ziyaret ederek, burada bulunan gazete yöneticilerinin sorularını yanıtladı.


Daha sonra dernek ziyaretlerine başlayan Fikri Işık, Gümüşhaneliler, Trabzonlular ve Erzurumlular Derneklerini ziyaret etti.