FİKRİ IŞIK “ GÖREVİMİZ; VATANDAŞIN DÜŞÜNCELERİNİ ANKARA’YA TAŞIMAK”

Eylül 2, 2010  

FİKRİ IŞIK “ GÖREVİMİZ; VATANDAŞIN DÜŞÜNCELERİNİ ANKARA’YA TAŞIMAK”


 


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık  her fırsatta İlimizin çeşitli yerlerini ziyaret ediyor. Bu hafta  İlimizdeki ziyaretlerine Derince İlçesinde devam etti. 


 


Ak Parti Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ve teşkilat mensuplarıyla beraber önce Derince Merkez Camii altındaki kıraathaneye giden Işık burada çoğunlukla emeklilerden oluşan vatandaşlarla sohbet etti.  Terör örgütüne karşı yapılan operasyonlar ve üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kalkması konusundaki çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Derinceliler emekli maaşlarında iyileştirme taleplerini ilettiler. Her konuda olduğu gibi bu konuda da hükümete güvendiklerini bir iyileştirme beklediklerini ifade ettiler. Kocaeli Milletvekili Fikri Işık vatandaşları dinledikten sonra bu düşünceleri Ankara’da hükümet yetkilileriyle paylaşacağını, Milletvekili olarak  görevinin vatandaşın düşüncelerini Ankara’ya taşımak olduğunu, bunun için her fırsatta halkla beraber olduğunu söyledi..

 


 


Işık Derince Esnafını Gezdi.


 


Kıraathane ziyareti sonrası önce Derince’de Pazar esnafını ve pazardaki vatandaşları dinleyen Işık daha sonra Denizciler caddesi esnafını tek tek ziyaret etti. Esnaf Ziyaretleri sonrası Derince Esnaf Odasına giden Işık burada esnafın genel durumu hakkında bilgi aldıktan sonra şu değerlendirmeleri yaptı.  Öncelikle  Amerika ve Dünya çapında oluşan kriz beklentisi ve ülkedeki bazı tartışmaların etkisiyle insanların harcama ve yatırım yapmakta tereddüt içinde oldukları ve bir müddet beklemeyi tercih ettiklerini gözlemlediğini belirten Işık ayrıca geçen yaz ki kuraklık  nedeniyle bazı gıda maddelerinde fiyatların yükseldiğini söyledi. Bu geçici belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla  önümüzdeki aylarda piyasaların biraz daha canlanacağını söyleyen Işık ayrıca Esnafın yapısal sorunlarına da dikkat çekti.


 


 

 

Esnafları Güç Birliği Yapması Gerekiyor.


 


Artık benzer sektörlerde iş yapan esnafların işbirliği yapıp daha büyük işletmeler oluşturması gerektiğini söyleyen Işık  Dünyada  verimlilik nedeniyle büyük işletmelere doğru bir yöneliş  olduğunu bunun Türkiye’yi de etkilediğini, bizim de buna ayak uydurmamız gerektiğini söyledi. Ayrıca Alışveriş saatlerinin de artık değiştiğini akşamları ve pazar günleri esnafın mutlaka açık olmasını gerektiğini söyledi.


 


Teşkilat Eğitimine Katıldı.


 


Esnaf  Odası ziyareti sonrası  Işık  kongrelerde yenilenen teşkilatlara yönelik Akparti  Derince İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu eğitim seminerine katıldı.