HEREKE DE MUHTARLA ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Aralık 16, 2010  

IŞIK MUHTARLARLA HEREKE’DEKİ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Hereke’de muhtarlarla kahvaltılı toplantı yaptı. Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Hereke Projesi Devam Ediyor

Toplantıya Işık’ın yanı sıra Körfez Belediye başkanı Yunus Pehlivan, Hereke koordinatörü Faruk Denli ve Hereke’nin mahalle muhtarları katıldı. Hereke ile yapılan çalışmaların ve sorunların değerlendirildiği toplantıda Işık; mahalle muhtarlarını tek tek dinledi. Talepleri not alarak konuların takibini bizzat yapacağını söyledi. Hereke projesi ile ilgili sorulan soru üzerine Işık ”Hereke projesi uzun soluklu bir proje. Biz şu an altyapıyı, Hereke’nin fiziki imkânlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. D-100 karayolu Hereke geçişindeki duble yol çalışması bitmek üzere. TBMM’ye ait köşk ve karakol binası restore edildi. Sendika binası da restore ediliyor. Cami’nin çevre düzenlemesi için çalışmalar devam ediyor. Gar binasının restorasyonu, iskelenin tarihi görünüme kavuşturulması, yeni kültür merkezi, arıtma tesisi yapılması, kalenin rölevesi için kazı yapılması gibi çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Hereke’yi de kapsayan el halıcılığı ile ilgili yasa tasarısı TBMM ‘ye sevkedildi. Bütün konuları adım adım takip ediyoruz”  dedi.

Nuh Çimento İlköğretim Okuluna Yeni Bina

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık toplantı sonrası Hereke’de Nuh Çimento ilköğretim okulu inşaatında inceleme yaptı. Işık burada yaptığı açıklamada “ Okul binamız eski ve yetersizdi. Nuh Çimento ile yaptığımız görüşmeler sonrasında bu okulu yıkıp yerine yenisini yapmayı Nuh Çimento Vakfı üstlendi. Geçtiğimiz günlerde eski bina yıkıldı. Yeni yapılan bina 28 derslikli modern bir okul olacak. Tüm Hereke halkına şimdiden hayırlı olsun” dedi.  Okul ziyaretinin ardında yukarı Hereke’ye geçen Işık; Kurhan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.