FİKRİ IŞIK HEREKE’DE

Aralık 29, 2010  

Milletvekili Fikri Işık,Hereke’yi yakın takipte

Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Hereke Halıcılığı’nı yeniden canlandırmak ve marka değerini korumak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Demir ile birlikte T.B.M.M. Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Yaklaşık 3 ay önce müdürlük görevine atanan Mahmut Özdemir tarafından karşılanan Fikri Işık’a, Körfez Belediyesi Hereke Bölge Koordinatörü Faruk Denli ile Körfez Belediye Meclisi Üyesi Hayati Şaşdım da eşlik etti. Özdemir, halı tamiri ile dokumacılığı işinde 4/C kapsamında çalışan 2 personelinin olduğunu belirterek, bunun 10’a yükseltilmesinin faydalı olacağını söyledi. Işık ile beraberindekiler daha sonra fabrikada ve D-100 Karayolunda sürdürülen köprü çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Işık ile Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Demir daha sonra Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı Tütünçiftlik Bölge Müdürlüğü’ndeki makamında ziyaret etti. Işık ile Pehlivan, Hereke Halıcılığı Projesi, D-100 Karayolunda sürdürülen çalışmalar hakkında görüş alış verişlerinde bulundular.