Fikri Işık, Hüseyin Ayaz ile Başiskele’yi dolaştı

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, önceki gün Başiskele ’de bir dizi temaslarda bulundu. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın da eşlik ettiği ziyarette muhtarlarla sohbet eden Işık İlçe de yeni faaliyete geçirilen birçok projeyi de yerinde inceledi. İlçe de bulunan Atayurt Kolejini dolaşan heyet daha sonra Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Ergüney ile birlikte yeni açılan Başiskele Polikliniğini gezdi. Heyet son olarak yapımı bitme aşamasına gelen Başiskele sahilinde de kısa bir tur gerçekleştirdi.

MUHTARLARLA BİRAYA GELDİ

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın aylık gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının konuğu ilçe ziyaretleri yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık oldu.  AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, belediye meclis üyeleri ile birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda muhtarlar neredeyse eksiksiz katıldı. Paşadağ Alabalık Tesisleri’ndeki açık havada yapılan kahvaltının ardından Ayaz ve Işık bir konuşma gerçekleştirdi.

AYAZ, 14 AYDA BÜYÜK MESAFE ALDIK

İlk olarak konuşan Başkan Ayaz , “Hizmete geldiğimiz 14 aylık süre içinde belirli bir mesafe kaydettik. Başiskele Belediyesi olarak örnek çalışmalara birlikte imza attık. Son olarak Poliklinik hizmeti hayata geçti. Önceki gün Başiskele’deki taşıma kooperatifleriyle yaptığımız toplantıda Kullar ve Yuvacık başta olmak üzere halkın poliklinik, kaymakamlık ve belediyeden istifade etmesi için servisler konulması kararına vardık. Ayrıca yeni açılacak okullara da bu servislerden faydalanabilecek.”

AYAZ’DAN MUHTARLARA TEŞEKKÜR

Yapılan hizmetlerden de söz eden Başkan Ayaz konuşmasını şöyle tamamladı: “ Başiskele Belediyesi olarak yapmış olduğumuz hizmetler içinde hedefimiz 35 bin ton asfalt dökmekti. Şu ana kadar 5 bin 500 tonluk bir asfalt dökme işini tamamladık.  Ekim sonuna kadar da bu asfalt işini bitirerek hedefimize ulaşacağız. Bunun yanı sıra sayın muhtarlarımıza da vatandaşlarımıza gösterdiği yakın ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ederim”

IŞIK “BAŞİSKELE KENDİNİ GÖSTERECEKTİR”

Ayaz’ın ardından söz alan Işık, Başiskele Kocaeli’nin en önemli ilçeleri arasında diyerek başladığı sözlerini şöyle devam etti: “ İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte yükselen trendiyle Başiskele kendini daha da gösterecektir. Burada güzel bir uyum olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü başkan, teşkilat ve muhtarlar arasında kaynaşma, arkadaşlık ve görev uyumu çok güzel. Bu bizim söz ettiğimiz hedeflerimize daha önce ulaşacağının bir göstergesidir ”dedi.