Fikri Işık, İlimtepe’nin okul sorununu çözdük

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Körfez İlçe programında İlimtepe de bulunan ve bu yıl hizmete açılacak olan 17 Ağustos İlköğretim Okulunda incelemelerde bulundu. Işık’a Körfez temaslarında AK Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, mahalle muhtarı Ahmet Bahtoğlu, 17 Ağustos İlköğretim Okulu Müdürü Tamer Terzi eşlik etti.

IŞIK; “ İLİMTEPE’NİN OKUL SORUNUNU ÇÖZDÜK ”

Milletvekili Işık yaptığı açıklamada 17 Ağustos İlköğretim okulunun 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında açılacağını söyledi. Işık okulda yaptığı incelemede tüm sınıfları, öğretmen odalarını ve okul bahçesini dolaşarak okul müdüründen bilgi aldı. Körfez’in İlimtepe mahallesinin okul sorununu çözdüklerini belirten Fikri Işık, kısa zamanda okulun yapım inşaatının tamamladığını ve modern bir okul olduğuna dikkat çekti. 18 derslikli modern bir mimari ile hizmete açılacak olan İlimtepe 17 Ağustos İlköğretim Okulu, Körfez’in İlimtepe mahallesindeki öğrenciler eğitim alacak.

BAŞARI SIRASI SİZLERDE

Fikri Işık yaptığı açıklamada, 2008 yılında İlimtepe’ye geldiklerini ve bölge sakinlerinden gelen talep üzerine mahalleye okul sözü verdiklerini belirtti. Bölgeye modern bir okul kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Işık; “ İl milli eğitim müdürlüğü ile yaptığımız çalışma sonrası, okulumuzun yapımını 2008 yılı ek bütçeye ilave ettirmiştik. Mahalle halkının okul sorununu giderdiğimiz için çok mutluyuz. Körfez belediye başkanımız Yunus Pehlivan’a okulumuzun servis sorununu çözdüğü için teşekkür ediyorum” dedi. Hükümetin yaptığı çalışmalarda Milli Eğitim Bakanlığının ülke genelinde ciddi anlamda yatırımlar yaptığına dikkat çeken Fikri Işık, “ AK Parti iktidarı ile ülkemiz 142 bin dersliğe kavuşup, hizmete açılmıştır. Öğrencilerimizden beklentimiz; ülke çapında başarılar elde edecek sonuçlar almalarıdır ” dedi.

12 İLÇEYE DİŞ HASTANESİ

Daha sonra Körfez Diş hastanesini ziyaret AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “ Şu ana kadar 7 ilçede Ağız ve Diş Sağlığı hastanesini vatandaşımızın hizmetine soktuk. Bundan sonraki hedefimiz ise, ilimizdeki 12 ilçenin tamamında diş hastanesi açmak olacaktır ” dedi. Işık Körfez ilçe programının devamında Tüpraş Köprülü Kavşağındaki çalışmaları yerinde inceledi.