Fikri Işık, Kandıralılardan referandum için “Evet” istedi

Eylül 3, 2010  

12 Eylül’de yapılacak olan referandumla ilgili çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekili Fikri Işık Kandıra da bir dizi temaslarda bulundu. Işık, vatandaşlara Anayasa paketinin içeriği hakkında bilgiler verdi.

ÜLKE REFAHI İÇİN ‘EVET’

Kandıra’daki temaslarında muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Milletvekili Fikri Işık’a Işık, paketin millet iradesini ön planda tutan bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi. Işık anayasa paketini bu özelliğinden dolayı demokrasinin kökleşmesi yolunda atılmış büyük bir adım olarak nitelendirdi. Fikri Işık “Bütün vatandaşlarımız ülkenin gelecekteki refahı düşünerek referandumda ‘Evet’ oyu kullanmalı” dedi. Işık köyler yapılan yatırımların takdir edici olduğunu da sözlerine ekledi. Fikri Işık’a Kandıra temaslarında Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Kandıra Ak Parti İlçe Başkanı Erdinç Şentürk eşlik etti.

ESNAF DÖNÜŞÜM PLANI

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret eden Fikri Işık, Oda Başkanı Şaban Şenol’la bir süre sohbet etti. Işık, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün hazırladığı Esnaf Dönüşüm Planı’ndan bahsetti. Planla ilgili bilgilerin yer aldığı kitapçığı oda başkanına hediye eden Işık, Kandıra’ya yapılması düşünülen yüksekokulla ilgili oda başkanıyla görüş alışverişinde bulundu.