Fikri Işık Kandıra’nın köylerinde

Eylül 2, 2010  

Ak Parti 3. sıra milletvekili adayı Fikri Işık Kandıra’da Eğercili ve Hacışeyh Köylerini ziyaret etti. Fikri Işık Eğercili Köyünde “Bugün milliyetçilik ve adaletten bahseden Devlet Bahçeli, bir zamanlar Bülent Ecevit’in önünde yeni gelin gibi duruyordu” dedi.

 


Kandıra ziyareti sırasında Fikri Işık’a İl Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Seymenbaşı, Kandıra İlçe Başkanı Cengiz Kan ve birçok partili eşlik etti. Gece saat 02:30’da sona eren köy ziyaretleri son derece yoğun geçti.


Halktan kaçan halk partisi


Normal şartlar altında bu sıcaklarda seçimlerin yapılmayacağını, CHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tutumundan dolayı buna mecbur kaldıklarını ifade eden Işık, “her şeyde bir hayır var. Son karar sizin. Halktan kaçan halk partisine sandıkta cevabı verin” dedi.


Kandıra’da fındık alım merkezinin yokluğundan şikayetçi olan vatandaşlara, bu yıl TMO’nun alım merkezi açacağını haber veren Işık, fındık üreticilerinin fiskobirlikin yanlışları nedeniyle mağdur olduğunu ama hükümetin bu sorunu da çözeceğini ifade etti.


Hastaneleri birleştirmenin hayal olduğu bir ortamda bu işi başardıklarını söyleyen Işık “biz geldiğimiz de doktorların yüzde 95’nin özel muayenesi vardı bu oran bugün yüzde 47’ye düştü. Amacımız daha da azaltmak. Doktorlar tüm gün hastanelerde kalacak” diye konuştu.

 

 

Yeni gelin bahçeli


Milliyetçiliğin yapılan işlerle ölçüleceğini bildiren Fikri Işık, ülkeyi batağa sürükleyen anlayışa sahip partilerin bugün edebiyat yaptığını söyledi. Işık; “bugün milliyetçi geçinen Devlet Bahçeli, her kararın altına imza atarak Ecevit’in önünde yeni gelin gibi duruyordu” dedi.

 


Eğercili Köyü’nde yaklaşık 100 vatandaşa seslenen Işık daha sonra da Hacışeyh köyüne geçti. Burada da vatandaşların sorularını yanıtlayan Fikri Işık, seçimlerden sonrada buralara gelme sözü verdi.


Mevcut partilerin vaatlerinde insanlara hep balık verme varken, kendi sistemlerinde balık tutmayı öğretme anlayışı olduğunu ifade eden Işık, “Cem Uzan’ı kutluyorum, mazot 1 YTL olacak dedi, MHP ve CHP’yi peşine taktı. Söyleyecek hiçbir şeyleri olmadığı için basit fikirlerin peşinde koşuyorlar” diye konuştu.