Fikri Işık Kermes açılışında

Eylül 2, 2010  


 

Ak Parti 3. sıra Milletvekili adayı Fikri Işık dernek ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak memleketi olan, Gümüşhane’nin Şiran İlçesi’ne bağlı Yukarıkuluca Köyü Derneği’nin yardımlaşma kermesine katıldı.

Şiran Yukarıkuluca Köyü Dernek Başkanı Ayhan Kulaksız ve Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı zır Fahri Karson’un da hazır bulunduğu kermes açılışında bir konuşma yapan Fikri Işık, kadınları el emeği, göz nuru ile yaptıkları ürünlerden dolayı kutladı.

 


Derneklerin öneminden de kısaca söz eden Işık, hemşerilerini başarılı bir organizasyon yaptıkları için tebrik etti. Daha sonra kermes açılışına geçen Fikri Işık, Gümüşhane yöresine özgü yiyeceklerden tattı. Gözleme ve bir çeşit tatlı olan “kömü” yiyerek kermeste sergilenen el işi ürünleri inceledi.


Dernek Başkanı Ayhan Kulaksız ise derneklerin kahvehane ortamından çıkarılıp, sosyal ve yardımlaşma amacı gütmesi gerektiğinin altını çizdi.


Hemşerilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Işık, Şiran Yukarıkuluca Köyü Derneği’nin açılışında da bulunduğundan bahsederek, milletvekili olduktan sonra da sık sık görüşeceklerinin sözünü verdi.