Fikri Işık Kocaeli’de sağlık yatırımlarını inceledi

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Yuvacık Yaşlılar Hastanesi ve Derince Devlet Hastanesini gezdi, yerinde incelemeler yaptı.


 


Işık ilk olarak Yuvacık’ta Dispanser olarak yapılan daha sonra ise Yaşlılar Hastanesi olarak proje edilen binada incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında kendisine AK Parti İl Başkan Yardımcısı Dr.İbrahim Kahraman,Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan,Yuvacık Belde Başkanı Ahmet Erdoğan ve AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Yasin Özlü eşlik etti.

 

 


 

Yaşlılar Hastanesi projesi ile ilgili Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan’dan bilgi alan Fikri Işık, hastanenin hizmete açılması için çalışmaların bir an önce tamamlanacağını söyledi.

 


 


Işık; Derince Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu


 


Yuvacık Yaşlılar Hastanesindeki incelemelerinin ardında Derince’ye geçen Işık, Derince Devlet Hastanesinde incelemeler yaptı. Yeni yapılan ek bina, poliklinikler, yanık ünitesi, acil servis ve hasta odalarını gezen Işık, Başhekim Ertunga Öney’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.


 

 

 

Işık; “Eskiden özel oda kavramı vardı,yeni yapılan bütün hasta odaları özel oda gibi”

 


İncelemeler esnasında açıklama yapan Kocaeli Milletvekili Işık, “ Sağlıkta yapılan yenilikleri vatandaşlarımız görüyor. Yapılan hastaneler ise ortada. Eskiden özel oda kavramı vardı, şimdi yapılan yatırımları görüyorsunuz, artık bütün hasta odalarımız özel oda düzeyinde oldu. Doktor konusunda kontenjanlar yükseltilirde Türkiye’nin doktor ihtiyacı karşılanırsa sağlıkta Avrupa ile aynı seviyeye geliriz”dedi.


 


Derince Devlet Hastanesi’ndeki incelemeler esnasında İl Başkan Yardımcıları Dr.İbrahim Kahraman, Adnan Balcı ve Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek Fikri Işık’ı yalnız bırakmadılar.

 

10.10.2007