FİKRİ IŞIK MOBESKO’YU ZİYARET ETTİ

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi(MOBESKO)’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 


Mobesko’nun inşaat alanındaki bürosunda kooperetif başkanı Ramazan Baştürk ve üyelerle birlikte kahvaltı yapan Işık hem kooperetif hem de yerel ve genel konular hakkında üyelerle görüş alışverişinde bulundu. 


Mobesko 2009’da Açılacak


Kooperetif Başkanı Ramazan Baştürk projenin %55’inin tamamlandığını, bugüne kadar teşvik veya kredi almadıklarını tamamen kendi imkanlarıyla projeyi sürdürdüklerini ve 2009 yılında projenin bitirilip Mobesko’nun açılacağını söyledi. 

 

 Işık “Köseköy ile Yahya Kapatan arasındaki ışıkları da kaldıracak düzenleme için çalışacağım”


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’tan D-100 karayolundan Mobesko’ya bir bağlantı yapılması için destek isteyen üyelere Işık sadece Mobesko için değil Kösköy ile Yahya Kaptan arasındaki 2 ışığın da kaldırılmasını içeren ve çevredeki tüm giriş çıkışları rahatlatacak bir çözüm gerektiğini söyledi. Ayrıca Işık 500-600 metre ileride eski demiryolu alt geçidinin de bulunduğunu tüm bunların değerlendirileceği bir çözüm için Büyükşehir ve Karayolları ile görüşeceğini söyledi. 


Işık “ Küçük esnaf birleşerek Mobesko gibi büyük işletmeler kurmalı”


Konuşmasında Işık artık büyük sermayeli şirketlere karşı küçük esnafın birleşmesinin şart olduğunu aksi takdirde rekabette zorlanacaklarını söyledi. Bunun en güzel örneklerinden birinin Mobesko olduğunu söyleyen Işık bu projenin Kocaeli’de bir örnek teşkil edeceğini söyledi.