FİKRİ IŞIK SAMSUNLULARA MİSAFİR OLDU

Temmuz 24, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Ramazan programları kapsamında Darıca ilçesini ziyaret etti.

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık trafik kazasında vefat eden Ak Parti Gebze Kurucularından Halil Güvercin’in Düzce-Yığılca’daki cenaze törenine katıldıktan sonra geldiği Darıca’da Samsunlular Derneğine misafir oldu.  Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Orhan Pala, Ayhan Naci Yılmaz, İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın da katıldığı ziyarette Işık öncelikle yaşanan sel felaketinden dolayı Samsunlulara geçmiş olsun dileklerini iletti. Darıca Samsunlular dernek başkanı Mustafa Çavuş da ziyaretinden dolayı Işık’ a teşekkür etti.

Işık “Hiçbir Zaman Popülist Politika Yapmadık”

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Samsunlular derneğinde yaptığı konuşmada küresel ekonomik krize değinerek ”Tüm Dünyada ve Avrupa’da ekonomik kriz yaşanıyor. Ülkeler peş peşe batarken Türkiye büyümeye devam ediyor. İstihdam ve ihracat artışımız sürüyor. Bu başarıyı popülist politikadan kaçınarak yakaladık. Bugün seçim olmamasına rağmen iktidarımızın gündeminde üniversite harçlarını kaldırmak bulunuyor ve bu konu da çalışılıyor olması popülist politikadan ne kadar uzak olduğumuzun göstergesidir.

Işık “Dünyada Baskı İle Yönetme Devri Bitmiştir”

Gündem ile ilgili soruları da yanıtlayan Işık “Suriye konusunda politikamız Suriye halkının yanında olmaktır.  Suriye’de Esed’in gitmesi kadar demokrasinin gelmesi önemlidir. Artık baskı ile yönetme devri geçmiştir. Biz tüm dünyada demokrasinin hâkim olmasından yanayız. Ana Muhalefet partisi ise iktidarı eleştirmek adına Baas rejimini desteklemiş oluyor” dedi.