Fikri Işık’a yetişmek çok zor

Eylül 2, 2010  


 

Ak Parti 3. sıra milletvekili adayı Fikri Işık ilçe ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Deince İlçesi’ne giden Fikri Işık’ın buradaki programı da oldukça doluydu. Ziyaretler sırasında Işık’a Ak Parti il ve ilçe yöneticileri ile gençlik ve kadın kolları mensupları hazır bulundular.

 


Sabah 09:00’da farklı kesimlerden gençlerle kahvaltıyla başlayan program yine Harikalar Sahili’nde yaklaşık 50 gencin katılımıyla 01:00’da sona erdi. Son derece yoğun bir tempoda geçen Derince Programında Işık ayrıca Denizciler Caddesi’ndeki tüm esnafı ve Şirintepe’de bir aileyi ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Gittiği her yerde yaşlısı genci tüm insanların sorularına uzun uzun cevap veren Işık, bu yaklaşımıyla farkını da ortaya koydu. Hızlı temposuyla yanındaki partilileri de şaşırtan Fikri Işık, vekil olduktan sonra da nasıl bir performansla çalışacağının ip uçlarını verdi.

 


Esnafın Işık’a ilgisi çok fazla


Denizciler Caddesi esnafının büyük bir teveccühü ile karşılaşan Fikri Işık, esnafın bu ilgisine layık olacağını söyledi.. Ak Pari’nin 4.5 yıl sonra bu tarz organizasyonların içine girebilmesini bile büyük başarı olarak gören Işık “Bizden öncekiler seçim zamanlarında sokağa çıkamazlardı. Biz ise 4.5 yıl iktidarda kalmamıza rağmen halkın ilgisiyle karşılaşıyoruz. Olumsuz durum neredeyse yok gibi” dedi.

 


 

Daha sonra esnaftan gelen soruları cevaplayan Işık Kıbrıs üzerine gelen bir soruya; “Tutturmuşlar Kıbrıs’ı sattılar diye bir şey. Bakın milliyetçilik edebiyatla olmaz, rakamlarla olur. Biz bu kadar gelişme yaşanırken Kıbrıs’tan bir karış toprak verdik mi? Vermedik. Aksine Kıbrıs dünyanın bir çok yerinde tanınmaya başladı. Bugün Kıbrıs Cumhurbaşkanı birçok devlet başkanı ile görüşebiliyor. Ayıca yaptığımız ekonomik hamlelerle kişi başına düşen milli geliri 10 bin doların üstüne çıkardık” şeklinde cevap verdi.

 


Şehit cenazeleri


Bu ülkede deprem için gelen yardım paralarıyla memur ve işçi maaşı ödendiği dönemlerden bugünlere geldiklerini söyleyen Işık son zamanlarda artan terör olayları ile alakalı gelen soruları da yanıtladı. Işık; “Şehit cenazelerinden medet umarak TBMM’ye girmek isteyen partiler var bu ülkede. Sen 2001’de Türkiye’yi batıran bir ekonomiye teslim etmişsin. Liderini ve Kocaeli’deki listeni bile değişmemişsin, gelmişsin oy istiyorsun. Bizi şehit cenazelerindeki attıkları sloganlarla kandırmaya çalışan siyasi zihniyeti kınıyorum. Adamların bakanı yolsuzluktan 216 yıl hapisle yargılanıyor bize dürüstlük edebiyatı yapıyorlar. Halk bunları biliyor ve değerlendiriyor. Asla da prim vermeyecek. Gene bize tek başına iktidar görevini verecek” diye konuştu.