Fikri Işık’tan anlamlı ziyaret

Ağustos 4, 2012  

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Türkiye-Güney Kore Dostluk Grubu başkanı Fikri Işık; 82 yaşındaki Eşmeli Kore Gazisi Fehmi Tarcan’ ı evinde ziyaret ederek; iftar sonrası çay içip sohbet etti.

Aynı zamanda Türkiye-Güney Kore Dostluk Grubu başkanı da olan Milletvekili Fikri Işık; Kartepe programı sonrası yıllar önce Kore savaşına katılan ve Eşme’deki evinde torunlarıyla birlikte yaşamını sürdüren Fehmi Tarcan’ı ziyaret etti. Aynı zamanda 27 Temmuz 1953 Kore savaşının bittiği günün 59. yıl dönümü olan 27 Temmuz 2012 günü Eşmeli Gaziyi evinde ziyaret eden Fikri Işık, “TBMM tatile girmeden şehit, gazi ve yakınları ile ilgili yeni haklar içeren kanunu çıkardık”dedi.
HATIRALARINA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
İftar sonrası içilen çayların ardından ziyaretten memnun olduğunu ifade eden 82 yaşındaki Kore gazisi Fehmi Tarcan, ilk defa bir milletvekilinin kendisini ziyaret ettiğini ifade ederek; “hatırlanmak çok güzel bir duygu, milletvekilinin bu ziyareti beni çok mutlu etti ve duygulandım ” dedi. İçilen çayların ardından aldığı madalya, şilt, belgeleri ve içtiği su matarasını milletvekili Işık’a gösteren gazi Tarcan, sanki o günleri adeta tekrar yaşıyor gibiydi.