FİKRİ IŞIK’TAN SAHURA KADAR KÖY ZİYARETLERİ

Ağustos 12, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kandıra köylerine ziyaretlerde bulundu.

Karaağaç’ta İftar
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ilk olarak Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Şemsettin Ceyhan, Orhan Pala, İlçe Başkanı Erdinç Şentürk ve Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’la birlikte Karaağaç köyüne gitti. Köyde Ak Parti eski il genel meclisi üyesi Mehmet Onkun’un tertip ettiği iftar programına katılan Işık daha sonra kahvehaneleri dolaşarak köy halkının ramazanını kutladı. Topallar mahallesine de uğrayan Işık daha sonra Akçebeyli köyüne geçti.

Kandıra’da Su Sorunu Tarihe Kavuşacak

Akçabeyli köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Işık köyün sorunları hakkında muhtar Ali Yağcı’dan bilgi aldı. Yaz aylarında yaşanan su sorunu ile ilgili sorular üzerine Işık” Büyükşehir Belediyemiz Kandıra Namazgah baraj inşaatına başladı. Proje bittiğinde Kandıra’da su sorunu tarihe kavuşacak” dedi.

2B Konusunu Çözdük
Kandıra programı çerçevesinde Çamkonak köyünü de ziyaret eden Işık burada vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Köy muhtarı Hasan Ekrem’den köydeki çalışmalar hakkında bilgi alan Işık 2B konusu ile ilgili sorulan sorular üzerine ” Çamkonak köyümüze daha önce de gelmiştik. 2B konusu yoğunlukla gündeme getirilmişti. Meclis tatile girmeden 2B yasasını çıkardık. Köylerde çalışmalar başladı” dedi.

Son Durak Babalı Köyü
Son olarak Babalı köyünü ziyaret eden Işık gece geç saatlere kadar köydeki vatandaşları dinledi. Vatandaşların fosseptik ile ilgili şikâyetlerini cevaplayan Işık “Büyükşehir belediyesi ve İSU’nun, köylerde çok ciddi yatırımları var. Artık köylerde sadece kanalizasyon değil paket arıtma tesisleri de kuruyoruz, bu köye yakın Cebeci’de de arıtma tesisi yapılmakta Babalı’nın atık sularının Cebeci’ye bağlanması için Isu yetkilileri ile görüşeceğim.” dedi.