“GAFLET VE İHANET İÇERİSİNDELER”

Eylül 7, 2015  

“Gaflet, dalalet hatta ihanet içerisindeler”

Bakan Işık Terörle Mücadele

Bakan Işık, güvenlik güçlerinin kamu düzenini sağlamak için yaptığı çalışmayı, sivil halka karşı yapılan bir hareket olarak sunmaya çalışan “gafiller” olduğunu belirterek, “Terör örgütüyle girilen çatışmada bizzat terör örgütünün vurduğu sivil insanları, sanki devlet vuruyormuş gibi dünyaya lanse etmeye kalkan gaflet, dalalet hatta ihanet içerisinde olan odaklar ve kişiler var” dedi.

Bakan Işık, son günlerde artan terör olaylarını hatırlatarak, bu gelişmeleri Türkiye’nin önünü kesmek için yapılan girişimler olarak değerlendirdi. Terör problemini çözmek için risk aldıklarını, fedakarlık yaptıklarını ve çözüm sürecini başlattıklarının altını çizen Işık, “İstedik ki şehit gelmesin, bu ülkenin insanları hayatını kaybetmesin, ülke artık hem insan kaynağını hem mali kaynaklarını bu iş için harcamasın ama 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan tabloyu başta terör örgütü ve onun uzantıları yanlış okudular” ifadelerini kullandı.

 “Gaflet, dalalet hatta ihanet içerisindeler”

Işık, teröristlerin hak ettiği cezayı alması, şehitlerin kanının yerde kalmaması için bölgede büyük bir mücadele verildiğine değinerek, şöyle devam etti:

“Şehirlerimizin merkezlerine hendekler kazarak, barikatlar kurarak, maalesef o bölgedeki bazı HDP’li Belediyelerin makinelerini dahi kullanarak, kamu düzenini bozmaya çalışıyorlar. Bu kahpe ve kalleşçe bir yöntem. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenlik güçlerinin kamu düzenini sağlamak için yaptığı çalışmayı, gösterdiği gayreti, sivil halka karşı yapılan bir hareket olarak sunmaya çalışan gafiller var. Terör örgütüyle girilen çatışmada bizzat terör örgütünün vurduğu sivil insanları, sanki devlet vuruyormuş gibi dünyaya lanse etmeye kalkan gaflet, dalalet hatta ihanet içerisinde olan odaklar ve kişiler var. Türkiye Cumhuriyetinin tarihinde asla bu tip olaylar yoktur. Biz kamu düzenini sağlamak için elbette ki devletin meşru gücünü kullanacağız ama sivillerin zarar görmemesi için de her türlü tedbir alınıyor, alınmaya da devam edecek.”

Türkiye Cumhuriyeti’ni katliam yapıyor gibi dünyaya sunmaya çalışanlar olduğunu vurgulayan Işık, bu kişilerin ihanet içerisinde olduklarını aktardı. Işık, şunları kaydetti:

“Biz asla ülkemizin birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden taviz vermeyeceğiz. Milletin arasına hiç kimsenin nifak sokmasına müsaade etmeyeceğiz ama terör örgütüne de asla müsamaha göstermeyeceğiz, asla tolerans tanımayacağız. Terör örgütüne diz çöktürene kadar mücadeleye Allah’ın izniyle devam edeceğiz, inşallah daha güzel günleri göreceğiz. Ülkemizin birliği, bütünlüğü vatanımızın kardeşliği için canını veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, Allah’tan rahmet diliyorum.”