Gebze’ye çifte müjde…

Mart 14, 2011  

Bir dizi ziyaret için Gebze’ye gelen AK Parti Milletvekili Fikri Işık, 2011 yatırım programına alınan ve Gebze’ye yapılacak olan Anadolu lisesi ve ilköğretim kampusünün müjdesini verdi. Çarşı esnafını da ziyaret eden Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçeye yapılması için talimat verdiği Bilişim Vadisi’nin Gebze için bir milat olduğunu söyledi

ESKİÇARŞI ESNAFINI GEZDİ

AK Parti Milletvekili Fikri Işık bir dizi ziyaret için Gebze’ye geldi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in de kendisine eşlik ettiği Işık ilk olarak, soğuk algınlığı nedeniyle hastanede tedavi gören AK Parti Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Bayram’a acil şifalar dileyen milletvekili Işık, Bayram’dan sigarayı bırakma sözü aldı. Milletvekili Fikri Işık, Bayram’ı ziyaretinin ardından ilçede günlük olarak yayınlanan bazı yerel gazeteleri ziyaret etti. Basın turunun ardından Eskiçarşı’ya geçen Işık, esnafı dükkanlarında ziyaret ederek sorunlarını dinledi, taleplerini aldı. Ankara’daki yoğun yasama çalışmalarından fırsat buldukça Kocaeli’yi ve Gebze’yi ziyaret ettiğini dile getiren AK Parti Milletvekili Işık, 2011 yatırım programına dahil edilen Anadolu lisesi ve ilköğretim okulunun müjdesini verdi.

8 MİLYON LİRA’YA MAL OLACAK

Gebze’nin sorunlarını bildiklerin ve bunların tek tek çözülmesi için yerel yönetimlerin ve merkezi yönetimin çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Işık, “İlçemizde özellikle eğitim alanında var olan sıkıntılarda önemli kademeler kaydettik. Toplamı 8 milyon TL’yi bulacak iki okulumuzun müjdesini Gebzeli hemşerilerimle paylaşmak isterim. Büyükşehir Belediyemiz ile Gebze Belediyemizin uyumlu çalışmalarının olumlu neticeleri hissedilmeye başladı. Sorunlar tek tek çözülüyor. Geçmiş dönemde altyapısı dahi olmayan ilçemizde hızlı bir değişim ve dönüşüm var. Yapılacak yeni yatırım ve hizmetlerle Gebzemizi güzel günler ve aydınlık bir gelecek bekliyor” dedi.

VADİ’DE SON SÖZÜ BAŞBAKAN SÖYLEDİ!

Eskiçarşı esnafını ziyaretinin ardından Gebze Esnaf ve İşadamları Derneği (GESİDER) Başkanı Nurullah Sular ve yönetimine konuk olan AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Gebze’de başlayan ve devam eden değişim ve dönüşümden esnafın da olumlu yönde payını alacağını söyledi. Sokağın nabzını en iyi esnafının tuttuğuna dikkat çeken Işık, “Bulduğumuz her fırsatta vatandaşımızın ve esnafımızın dertlerini dinliyor, sorunlarını ilk elden öğrenerek çözümü için somut adımlar atıyoruz” dedi. Gebze’ye yapılması kararlaştırılan Bilişim Vadisi’ne ilişkin bilgi veren AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın son talimatıyla Gebze’ye kurulması netleşen Bilişim Vadisi Gebze için bir milat olacak. Yapımına önümüzdeki yıl başlanacak vadide yer alacak uluslar arası bilişim devlerinin Ar-Ge birimleri, Gebze’yi bilişim dünyasında bir marka haline getirecek” şeklinde konuştu.