Gebze Belediyesi ziyareti

Eylül 2, 2010  

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze devam eden büyük projeler ve çalışmalar hakkında kendisini ziyarete gelen AK Parti Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık ve Sibel Gönül´e bilgi sundu. Ziyarette AK Parti Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile, Gebze Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Kısbet ve S.Mehmet Külte de hazır bulundu.


 


Konuk milletvekillerine Eskihisar Sahil Düzenlemesi, Kent Meydanı, Eskiçarşı üstyapı çalışmaları, Barış Parkı ve gerek Gebze Belediyesi, gerekse Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımların son durumu hakkında ayrıntılı bilgi veren Başkan Köşker, hızla devam eden projelerin tamamlanmasıyla önümüzdeki süreçte Gebze´yi şehircilik anlamında güzel günler beklediğini söyledi.

 


 


IŞIK: GEBZE ÜSTYAPI ATAĞINA GEÇTİ


 


AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ziyarette yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarıyla birlikte Gebze´nin altyapı ve üstyapıda atağa geçtiğini söyledi. Geçtiğimiz beş yıllık dönemde Gebze´de altyapı sorunlarının önemli ölçüde çözüldüğünü kaydeden Fikri Işık, ´şimdi sıra üstyapıda. Eskihisar Sahil Düzenlemesi, parklar, Eskiçarşı üstyapı çalışması, sosyal donatılar, kent meydanı, kültür merkezi, kavşaklar, ulaşım yatırımları ve peyzaj çalışmaları ile Gebze´de üstyapıda önemli mesafe alınıyor. Gebze herkesin yaşamaktan tat alacağı bir kent haline geliyor. Gebze´nin kent kimliği gelişiyor, hemşehrilik bilinci artıyor. Projelerin tamamlanmasıyla Gebze sadece para kazanılan, ancak akşamları oturulmayan bir kent olmaktan çıkıp bir yaşam merkezi olacak.´ diye konuştu


                                  


GÖNÜL: GEBZE KOCAELİ´NİN LOKOMOTİF İLÇESİ

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül de, Gebze´nin Kocaeli´nin lokomotif ilçelerinden birisi olduğunu belirterek, ´Gebze ülkemizin değişik bölgelerinden gelen insanlarımızın yerleştiği, sürekli gelişen dinamik bir ilçemiz. Büyükşehir sınırlarının içine girmesiyle birlikte gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerekse Gebze Belediyesi´nin yaptığı çalışmalarla en fazla hizmet alan ilçelerimiz arasında. İki belediyenin çalışmalarıyla Gebze´nin çehresi değişiyor. Nüfus hareketliliğinin fazla olması nedeniyle Gebze´nin bir Kadın Barınma Evi ihtiyacı var. Gebze´ye böyle bir tesis kurmak için ben Ankara´dan destek olacağım. Belediye Başkanımız Adnan Köşker´in de bu konuda çalışmaları var.´ dedi.