Gebze Danışma Meclisi

Eylül 2, 2010  

AK Parti Gebze İlçe teşkilatının ev sahipliği yaptığı 34’üncü Gebze İlçe Danışma Meclis toplantısı önceki gün Gebze Belediyesi Osman Hamdi Bey Kültür Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Sibel Gönül, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Gebze AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, İl, İlçe Meclis Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Teşkilat Yönetimleri, Gençlik Kolları Yönetimleri, Kadın Kolları Yönetimleri ile Mahalle Teşkilatları katıldı.

HEDEF 2011 SEÇİMLERİ
İlçe başkanlık görevine geldikten sonra ilk genel toplantısı olan Yılmaz Bayram’ın konuşma esnasında heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı. Hedeflerinin 2011 seçimleri olduğunu söyleyen Bayram, “Zaferle çıktığımız 29 Mart yerel seçimlerinden sonra hedefimiz 2011 seçimleridir. 2011 seçimleri bizim için çok önemlidir. AK Partili fedakârdır, onun için şimdiden 2011 seçimleri için çalışmalara başladık. Türkiye’de geçmişteki hükümetlerinin üstesinden gelemediği sorunların AK Parti hükümeti olarak üstesinden geldik. Bizim tek kavramımız Türkiye, hak, millet ve adalettir. Ben demokratik açılımını birlik, beraberlik ve kardeşlik olarak tanımlıyorum. Biz bu sorunun da üstesinden geleceğiz. AK Parti sayesinde Türkiye’nin önü açıktır” dedi.

GEBZE’NİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
İşlerinin yoğunluğundan dolayı toplantıda fazla kalamayacağını söyleyerek ikinci konuşmayı yapan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, 8 yıllık bir parti olmalarına rağmen Kocaeli’nde çok güçlü bir parti haline geldiklerini söyledi. Işık, “Kocaeli ilçeleri arasında Gebze en güçlüsüdür. AK Parti kurulduğu günden beri Gebze hep en önemli yerde oldu. AK Parti iktidarı Gebze’yi büyütmüştür. AK Parti’de lobicilik olmaz eğer lobicilik olması gerekiyorsa biz Gebze lobisindeyiz. Kocaeli’nde bir takım olarak Gebze’nin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Gebze’de bulunan çoğu okullarımızı yeniledik. Geri kalan olularımızı da yenileyeceğiz. Çok kısa bir süre içerisinde Gebze’de eğitim sorununu da çözeceğiz. Gebze bizim önceliğimizdir. Gebze’nin hakkını başka bir yere götürmeye kimsenin gücü yetmez. Demokratik açılım ile Kürt sorunun çözülmesini istiyoruz. Bununla birlikte herkeste bir heyecan var. Bu demokratik açılımın 3 aylık bir mazisi yok. Bu sorun 3 kasım 2002 yılından beri gündemdedir. Açılım ile kısa sürede terör örgütünün önüne geçtik. Bu açılım ile devletin üniter yapısı bozulmayacak, devletin bayrağı asla değişmeyecek ve devletin dili asla değişmeyecektir” dedi.

YATIRIMLAR ARTIK GEBZE’YE
Seçimlerde herkesin çok çalıştığını ifade eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, iyi bir belediyecilik yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Köşker, “Önümüzdeki süreçte halkımıza hizmet üretmek istiyoruz. Ama bununla beraber bütçemizi de sağlamamız gerekiyor. Göreve geldiğimizden beri 18 milyon (trilyon) borç ödedik. Bunların hepsinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun destekleri var. Önümüzdeki süreçte kent meydanı projesinde Aralık ayında dükkânları vatandaşlara teslim edeceğiz. 6 aydır gece gündüz çalışıyoruz. Herkes Gebze’ye yapılan hizmetlerin çabuk bitmesini ister. Bizde 5 yıllık süreç içerisinde 10 yıllık hizmetler yapacağız. Belediye başkanı üreticidir, teşkilat ise bunun pazarlamasını yapar. Gebze’ye yatırımlarımız devam ediyor. Eskihisar sahili hızlı bir şekilde devam ediyor. Kocaeli’ye yapılmayan hizmet Gebze’ye yapılıyor. 2011 seçim döneminde çok çalışacağız. Kaçak yapıya karşı göz yummayacağız. Sizde gördüğünüz kaçak yapıları bizlere haber verin. Gebze’ye hizmetlerimiz devam ediyor. Göreve geldiğimizden beri 5.5 milyon (trilyon) tasarruf ettik. Fakir fukaraya sahip çıkıyoruz. Önümüzdeki süreçte Gebze’ye ilk olarak biz kadın sığınma evi yapacağız” dedi