Gebze Kargalı Köyünde İftar

Temmuz 22, 2013  

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen Kargalı’da verilen iftar yemeğinde bir araya gelen köy sakinleri oruçlarını birlik ta açtı. Kargalı’daki iftar yemeğine TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık da katıldı

2_1280x853

GENİŞ KATILIM

Gebze Belediyesi tarafından her akşam verilen iftar yemeği, bir köy sakinlerini aynı sofra etrafında buluşturdu. Gebze Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan iftarlarında bu yıl da binlerce Gebzeli aynı sofra etrafında buluşarak birlikte oruç açıyor; bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan’ın tüm güzelliklerini birlikte yaşıyor. Her yıl 22 mahallede düzenlenen iftarlara bu yıl Gebze’nin köyleri de eklendi.

10. İFTAR KÖYDE

Ramazan ayının 10. İftar yemeğinde Kargalı köyü sakinlerini buluşturan iftar yemeğine ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, AK Parti Kocaeli İl yöneticileri, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, belediye başkan yardımcıları, Kargalı Muhtarı Basri Güneş, belediye meclis üyeleri de katıldı.

KÖYLERE HİZMET

İftar yemeği öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, bir rahmet, bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan’ın güzelliklerinin Gebze’de yaşandığını belirterek, “Ramazan ayının manevi iklimine uygun bu geleneği sürdürüyoruz. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu güzellikleri ve paylaşımları köylerimize de taşıyalım istedik” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere köylere verilen hizmetlerle köylerin de çehresinin değiştiğini belirten Başkan Köşker,  çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

6_1280x853

IŞIK KUTLADI

Başkan Köşker’in ardından Kargalı sakinlerine hitap eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise, “Ramazan’ın bizim kültürümüzde yardıma muhtaçların, garip gurabanın hatırlanması açısından bambaşka bir yeri var. Belediyelerimizin toplu iftarlarda bizleri bir araya getirmesi de bambaşka bir güzellik. Bu organizasyonu başarılı bir şekilde yapan belediye başkanımızı ve ekibini kutlarım” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından okunan oruçlarını, garsonlar tarafından masalara özenle servis edilen iftarlıklarla birlikte açan Kargalı Köyü sakinleri daha sonra fasıl konserini dinledi.