Gebze Musiki Cemiyeti İle Kahvaltı

Eylül 2, 2010  

Kısa adı GEMUD olan Gebze Musiki Derneği Başkanı Halil Keskinoğlu, üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. GEMUD’un kahvaltıdaki konuğu Kocaeli Milletvekili Fikri Işık oldu.

Gebze Musiki Derneği Başkanı Halil Keskinoğlu’nun Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğünde üyeleri ile bir araya geldiği sabah kahvaltısına, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Adnan Köşker, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kısbet, basın mensupları ve dernek üyeleri katıldı.

Dernek Başkanı Halil Keskinoğlu, dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek faaliyetlerinin halk tarafından büyük bir beğeni ile takip edildiğini, yaptıkları her konserde ilginin hep artarak devam ettiğini belirtti. Çalışmalarında desteği esirgemeyen AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Kaymakam Salih Karabulut ve Belediye Başkanı Adnan Köşker’e üyeleri adına teşekkür ederim dedi.

Işık”Gebze Musiki Derneği Büyük Bir Boşluğu Dolduruyor”

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gebze Musiki Derneğinin ilçede ve bölgede büyük bir boşluğu doldurduğunu belirterek“ben dört yıl önce bu arkadaşlarımın davetine katıldım ve hakikaten umduğumdan daha fazlasını gördüm. Daha sonraki tüm konserlere katılmaya gayret gösterdim. Arkadaşlarımız profesyonel ritimler ve ezgilerle amatör bir gönül hoşnutluğu içinde bu işi icra ediyorlar. Gerçekten de profesyonel topluluklara taş çıkarıyorlar. Müziğimize gösterdikleri sahiplenme ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Gebze’ye Fen ve Anadolu Öğretmen Lisesi

Gebze ve bölgemiz her bakımdan büyük bir gelişme içerisindedir. Özellikle de eğitim tesisleri bakımından eksiksiz hale getireceğiz. Gebze’ye Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi gelmesi için çalışmalarımız son aşamaya geldi. Özellikle de ilköğretim okullarının yenilerinin yapılaması eskilerinin de ek dersliklerinin yapılması için ciddi çalışmalarımız var. Amacımız önümüzdeki yıldan itibaren kademe kademe tekli eğitime her yerde geçmektir. Bunu yaparken de sınıf sayılarımız kesinlikle 30’un altında olacaktır. Arabamın arkasında tüm Kocaeli’nin eğitim haritası ve dokümanlarını taşıyorum. Hem işin teknik hem de fiziki çalışmasını her fırsatta paylaşarak sorunlara bir bir neşter vurmaya gayret ediyoruz. Bölge milletvekilleri ile Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.