GEBZE MUSİKİ TOPLULUĞU IŞIK’IN MİSAFİRİYDİ

Eylül 2, 2010  

Gebze’de amatör ses ve sazlardan oluşan Gebze Musiki Topluluğu’nun,  Mayıs ayında Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde verdiği konsere Milletvekilimiz Fikri IŞIK’ın katılımı dernek üyeleri ve izleyiciler tarafından memnuniyetle karşılanmıştı.

 


 

Milletvekilimiz, çalışmalarını yakından takip ettiği musiki derneğini, konser sonrası Ankara’ya davet etti. Davete çok sayıda dernek üyesi katıldı. Sabah meclis kafeteryasında birlikte yapılan kahvaltı ile başlayan ziyaret, katılımcıların genel kurul çalışmalarını bir süre izlemesinden sonrası Anıtkabir ziyareti ile devam etti.


Öğle yemeğini IŞIK’la beraber yiyen Musiki Topluluğu hem Meclis’i hem de Anıtkabir’i görmekten duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Musiki Derneğinin başkanı Halil KESKİNOĞLU, yönetim kurulu üyeleri ile koronun şefi, Erbil AYDIN Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası ve civarındaki müzik ve sanat faaliyetleri hakkında Milletvekilimizi bilgilendirdiler.

 


 

Yemek sonrası meclis bahçesinde Kocaeli Milletvekilleri musiki derneği üyeleriyle bir araya geldi. Neşeli sohbetlerin yapıldığı bahçede zaman zaman şarkılar mırıldanıldığı duyuldu. Türk müziğine ilgi duyan Milletvekilleri ziyaretten çok hoşlandıklarını belirttiler.


Davete katılanlar; TBMM’de Sanayi ve Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN ile de görüşüp hatıra fotoğrafları çektirdiler.

 


 

Dernek üyeleri; Gebze Eskihisar Kalesinde 21 Haziran Pazar günü koro olarak verecekleri Türk Müziği konserine Milletvekillerimiz ve Bakanımızı da davet ettiler.


Gebze Musiki Topluluğu,  Milletvekilimiz Fikri IŞIK’a geziden duydukları memnuniyeti ve şükranlarını ifade ettiler.