GEBZE’DE EĞİTİM MESAİSİ

Ocak 29, 2013  

Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Ali Okur ve Fikri Işık Pazar günü Gebze’de gün boyu eğitim alanları ve okullarda incelemelerde bulundular.

Okur ”Yeni Eğitim Alanları Oluşturmaya Çalışıyoruz”

Işık ve Okur’a ziyaretlerinde Ak Parti İl Başkan Yardımcıları Ekrem Özenir, Metin Gökçe, İlçe Teşkilat Başkanı Hasan Özdemir ve İlçe yöneticileri eşlik ettiler. Milletvekilleri Gebze ziyaretine ilk olarak ilçe milli eğitim müdürlüğünde bir değerlendirme toplantısı yaparak başladılar. Milletvekilleri ilçe milli eğitim müdür vekili Hakkı Özgür ve diğer yetkililerle birlikte devam eden yatırımlar ve 2013 yılında yatırım programına alınan okullar hakkında tek tek değerlendirmelerde bulundular.  Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur yaptığı açıklamada” Gebze ‘de eğitim yatırımlarını adım adım takip ediyoruz fakat bu bölgede en büyük sorunumuz arsa sıkıntısı. Okul yapacak kamu arazisi bulmakta zorlanıyoruz. Bugün eğitim için kullanabileceğimiz arazileri birlikte gezeceğiz. Yeni eğitim alanları oluşturmak için çalışıyoruz dedi.

Işık” 2013’de Gebze’de 11 Okul Yapacağız”

TBMM Milli Eğitim Komisyon Sözcüsü Fikri Işık da yaptığı açıklamada” 2013 yılında Gebze ilçemizde 11 okul yapacağız. Bunların bir kısmı yeni okular bir kısmı da eski okul binalarının yıkılıp yenilenmesi şeklinde olacak. Bugün okullarımızı tek tek ele aldık. Milletvekili arkadaşlarımız ve diğer yetkililerle birlikte tüm projeleri yakından takip ediyoruz” dedi.

Hürriyet  İlköğretim Okulu 2. Yarıyılda Açılıyor

Işık ve Okur ilçe milli eğitim müdürlüğündeki değerlendirmenin ardından Barış Mahallesindeki eğitim alanı olabilecek alanları yerinde incelediler. Eski cephanelik bölgesindeki ve Balçık’taki eğitim alanını da inceleyen Milletvekilleri daha sonra inşaatı yeni tamamlanan Hürriyet Mah. İlköğretim oklunu ziyaret ettiler. Milletvekilleri temizlik çalışmaların süren oklun 2. yarıyılda açılacağını söylediler.

Yeni Okul Yatırımları

Beylikbağı bölgesindeki Ziya Gökalp Lisesi ve İl Genel Meclisi ilköğretim okulunu da ziyaret eden Milletvekilleri daha Sonra Mimar Sinan ilköğretim okulunu ve Adem Yavuz Mahallesinde yapımı devam eden Adem Yavuz ortaokul inşaatını da gezdiler. Mahalle Muhtarı Sait Erol okulun yapımı ve diğer hizmetlerden dolayı Milletvekillerine teşekkür etti. Okur “ Beylikbağı bölgemizde de yeni eğitim tesisleri için yer arıyoruz.“ dedi. Işık da bu yıl “Ziya Gökalp Lisesinin yeniden yapılmasını,  Mimar Sinan İlköğretim okunla ek bina yapımını, Fatih İmam Hatip ortaokuluna yeni bina yapılmasını, Orhangazi İlköğretim okuluna ek bina yapımını programa aldık. Okullarımız ziyaret ederek projeleri yerlerinde değerlendiriyoruz. Ayrıca Gebze’de Atatürk, İnönü ve Yahya Kemal Beyatlı ilköğretim okullarımıza da yeni bina yapımlarını 2013 programına koyduk” dedi.