Gebze’de öncelik üniversite

Ekim 8, 2011  

Gebze’deki okul binalarında incelemelerde bulunan Milletvekili Işık, ilçede önceliğin üniversite olduğunu ifade etti

Milletvekili Fikri Işık, Gebze’de eğitime başlanan okullar ile yapımı devam okul inşaatlarında incelemelerde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eşlik ettiği Milletvekili Işık, Gebze’de önceliğin üniversite olduğunu ifade etti.

GÜZELLER İ.Ö.O.’YA ZİYARET

Işık ile beraberindekiler ilçedeki ziyaretleri kapsamında Gebze Yumrukaya mevkiinde yer alan ve bu yıl eğitime açılan 26 derslikli Güzeller İlköğretim Okulu’na konuk oldu. Gebze İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlyas Kırali ile okul müdürlerinin de eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Işık ile beraberindekiler, bir hayırsever tarafından yaptırılan Gebze Fen Lisesi inşaatını da dolaştı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİME KATKI

İncelemeler sırasında Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir’in Kocaeli genelinde olduğu gibi Gebze’de de eğitime ciddi katkılar sunduğunu söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, ilköğretim 6. sınıflara giden öğrencilere dizüstü bilgisayar dağıtımı, bahçesi müsait okullara spor salonu yapımı, her okula basketbol potası ve masa tenisi ile öğrencilere sunulan kırtasiye yardımları gibi projelerle eğitime katkı sağladıklarını ifade etti.

GEBZE’DE EĞİTİME YATIRIM SÜRECEK

Eğitim yatırımlarında Gebze bölgesine ağırlık verdiklerine değinen Milletvekili Işık da, ‘’Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerimizdeki birçok okul inşaatımız sürüyor. Bu yıl Gebze ilçemizde Crysler, Güzeller ve Barış Mahallesi ilköğretim okullarını hizmete açtık. Ayrıca Beylikbağı, Hürriyet ve Cumhuriyet ilköğretim inşaatlarımız da devam ediyor. Yücel ailesi tarafından yaptırılan Fen Lisesi inşaatımız da sürüyor. TBMM’nin açılmasıyla birlikte Gebze bölgesinde üniversite konusu, üzerinde çalışacağımız en önemli projelerin başında geliyor” açıklamasını yaptı.