GEBZE’DEKİ SANAYİCİLERİN SORUNLARINA ÇÖZÜM TOPLANTISI

Eylül 2, 2010  

 


Gebze’de organize sanayi bölgeleri dışında kalan bölgelerde tarımsal depolama ruhsatı ile faaliyet gösteren sanayi tesislerinin sorunların çözümü için Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK başkanlığında bir toplantı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan toplantıya Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın dışında Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ekrem Özenir, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İhsan Ertuğrul, Büyükşehir İmar Daire Başkanı Gökmen Mengüç,  Ak Parti Gebze İlçe Başkanı M.Ali Okur, GASİAD Başkanı Yaşar Çetinkaya, Gebze Belediye Başkan Vekili Zinnur Büyükgöz, katıldı. 

 
Daha önce organize sanayi bölgeleri dışında tarım arazileri üzerinde toplu halde bulunan sanayi kuruluşların sorunları Büyükşehir belediyesinin imar planlarında bu bölgeleri sanayi alanına çevirmesiyle çözülmüştü. Fakat dağınık halde bulunan ve yeni imar planlarında  konut alanında kalan tesislerin sorunlarına bir çözüm bulunamamıştı.  

 
Bu sorunlara çözüm arayışı için Kocaeli Milletvekili Fikri Işık başkanlığında Büyükşehir belediyesinde yapılan toplantıda taraflar düşünce ve önerilerini ortaya koydular. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık toplantı sonunda yaptığı açıklamada” Çözüm için bir yola girildiğini, konu ile ilgili Ankara’da Sanayi Bakanımız Zafer Çağlayan’la da görüşeceğini ve sonunda bir noktaya varılacağını umduğunu” söyledi.