Geleceğin kahramanları bu okullardan çıkacak.

Mayıs 30, 2011  

Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu üyesi Fikri Işık, Gebze’de inşaatı devam eden ve bitme noktasına gelen okullarda incelemelerde bulundu.


AK Parti Gebze İlçe başkanı Yılmaz Bayram, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Milletvekili aday adaylarından Tuncer Karaman ile birlikte toplam beş okul, bir sağlık ocağı ve bir dernek ziyareti gerçekleştiren Milletvekili Işık, gittiği mahallelerde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

NEREDEN NEREYE

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Adayı Fikri Işık, ilk olarak Gebze İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, okul müdürü Ethem Karaçoban’dan bilgi aldı. Okulun eksikleriyle ilgili fikir alış verişinde bulunan Işık, daha sonra okul bahçesindeki öğrencilerle voleybol oynadı. İnşaat çalışmaları hızla devam eden Creysler İlköğretim okulu inşaatını da ziyaret eden Işık, çalışmalar hakkında İlçe milli eğitim müdür vekili İlyas Kırali’den bilgi aldı. Buradan Hürriyet mahallesine giden AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Milli Eğitim komisyon üyesi Fikri Işık, mahalle muhtarı ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Muhtar Yusuf Çolak, mahallelerine yapılan okulun büyük bir hizmet olduğunu ifade ederek Milletvekili Işık’a teşekkür etti. Okul ziyaretlerine ara vermeden devam eden Fikri Işık, son olarak Beylikbağı’nda yapımı devam eden Beylikbağı ilköğretim okulunun inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Işık burada yaptığı açıklamada; “Unutmamak gerekir ki, eskiden bir okul açıldığı zaman siyasiler anlata anlata bitiremezlerdi. Allah‘a şükürler olsun ki bir günde kaç tane okul inşaatı dolaştık. Bu hizmetler; ülkemizin nereden nereye geldiğinin bir işaretidir, bu okullardan geleceğimizin kahramanları çıkacaktır, biz onlar için çalışıyoruz ” şeklinde konuştu.

GİRESUNLULARI ZİYARET ETTİ.

Okul ziyaretlerinin ardından Hürriyet mahallesinde bulunan Aile Sağlık Merkezini de ziyaret eden Fikri Işık, doktor ve sağlık görevlilerinden bilgi aldı. Aile hekimlerine vatandaşın memnuniyetini soran Işık, doktor ve sağlıkçılardan vatandaşın memnun olduğuna dair cevap aldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AK Parti Gebze İlçe başkanı Yılmaz Bayram ile birlikte Giresun Dereliler derneğini de ziyaret eden Fikri Işık, dernek üyeleriyle tek tek tokalaşıp, sohbet etti. Dernek başkanı ve Federasyon başkan yardımcısı Ahmet Aslan, ziyaretlerinden dolayı Fikri Işık ve beraberindeki heyete çok teşekkür etti.