“GELECEK GENÇLİĞİN ELİNDE OLACAK”

Nisan 15, 2016  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: – “Gelecek, dünyayı bilen, geleceği okuyan ama kendi değerleriyle donanmış gençliğin elinde olacak”

0f177a4c-8e4a-457c-93de-a31e54aaf345

Bakan Işık, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı Kocaeli Gençlik Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada, Davutoğlu’nu Kocaeli’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, bir günde bütün programını değiştirerek, bu çalıştaya katılmasının her türlü şükranın üzerinde bulunduğunu ifade etti.

Başbakan Davutoğlu’nun gençlere verdiği önemi bildiklerini vurgulayan Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na Kocaeli’ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Kocaeli, son 14 yılda çok büyük hizmet aldı. Kocaeli adeta kabuğunu kırdı ve bir dünya şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu noktada gözü olan herkesin gördüğü hizmet atağımız var. En anlamlı hizmetlerden biri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gençlik hizmetleridir.” diye konuştu.

“Gelecek, dünyayı bilen, geleceği okuyan ama kendi değerleriyle donanmış gençliğin elinde olacak” ifadelerini kullanan Işık, gençlerin bu perspektifle geleceği şekillendirmesi gerektiğini bildirdi.

 “Herkese sevgi dilini kullanın, doğru olun”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de Kocaeli’de 3 gün boyunca çalışacaklarını, 3 ana başlıkta akıllardaki sorulara cevap bulmaya çalışacaklarını kaydetti.

Gençlerin toplumdaki önemine değinen Özhaseki, şöyle konuştu:

“Onlara hangi amaçlarla gideceğimizi bilmeliyiz. Gençler, bizim varlık sebebimiz ve geleceğimiz. Mücadelemizde bizler iyilerle beraber olursak, iyi düşünürsek ve bu mücadeledeki üzerimize düşenin en iyisini yerine getirirsek emin olun gelecek bizim. Toplum ve devlet iyi olacak, güçlü olacağız, yarınlarımız iyi olacak. Ama mücadele etmezsek hem fertler hem de toplum olarak geriye gideceğiz. Şikayet etmeye de hakkımız olmayacak. Öbür tarafta da bunun hesabını veremeyeceğiz. Sizlere düşen, mesleğinizde başarılı olmak, donanımlı olmak, dava kaygısıyla hareket etmek, dünyanızı aşkla, sevgiyle donatmak. Herkese sevgi dilini kullanın, doğru olun.”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise belediyecilikte Türkiye’de güzel işler yaptıklarını vurgulayarak, hükümetin attığı adımlarla kalkınmanın güçlü bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Karaosmanoğlu, “Gençlikle ilgili çalışmalar, bu çalıştayda yapılacak. Gençlere iyi örnek olursak, onların diliyle yaklaşırsak, gençlik daha iyi olacak. Belediyecilikte güzel işler yapıyoruz artık gençleri çok daha güçlü şekilde yetiştirmeliyiz.” dedi.