GELİN DESTEK VERELİM

Kasım 26, 2014  

 

DESTEK VERELIM

MÜSİAD 15. Uluslararası Fuarında konuşan Bakan Işık, KOBİ’lere çağrı yaparak savunma ve uzay sanayisinde verilen desteklerden faydalanmalarını istedi.

 

İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, girişimciye açık teklif götürdü.

Bakan Işık, 62. hükümetin belirlediği öncelikli alanlardan olan savunma ve uzay sanayisinde KOBİ’lerle birlikte çalışmayı arzuladıklarını söyledi.

Fuarda bakanlığının ve kendisine bağlı TÜBİTAK’ın büyük bir standla yer aldığını hatırlatan Işık, verilen desteklerin artacağı mesajını verdi.

Teknolojik dönüşümü gerçekleştirmeliyiz…

Hükümetin en önemli öncelikli alanlarından birisinin imalat sanayisinin üretimini artırmak olduğuna vurgu yapan Işık, KOBİ’lere verilen özel önemi anlattı. Işık, dünyada olduğu gibi ekonominin lokomotifinin KOBİ’ler olduğunun altını çizerek, kurumsallaşma ve rekabet edebilirlik kriterlerinin geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Sanayi envanterini çıkaran GBS sisteminin verilerini ortaya koyan Işık, teknoloji düzeyi artan, tasarım yapan ve ihracat yapan işletmelerin daha fazla kar ettiğini gördüklerini belirtti.

 

IMG-20141126-WA0009 IMG-20141126-WA0013