GENÇLİK VE SPORDA 17 YATIRIM

Ocak 26, 2013  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Sözcüsü Fikri Işık Çayırova’da yapımı devam eden spor salonu inşaatında incelemelerde bulundu.

Dört İlçeye Daha Spor Salonu

Işık’a spor salonu gezerken Ak Parti Kocaeli il yönetim kurulu üyeleri Ekrem Özenir, Şevki Demirci, Ayşin Balcılar, Orhan Pala, Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen, Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, belediye meclis üyeleri ve partili yöneticiler eşlik etti. Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar ve diğer yetkililer Işık’a spor salonu inşaatı hakkında bilgiler verdiler. Işık burada yaptığı açıklamada “İktidara geldiğimizden bugüne ilimizde birçok spor salonu ve tesis yaptık. Bugün Çayırova’da yapımı devam eden salonumuzu gezdik. Dilovası ilçemizde de yakında spor salonu yapımı için ihaleye çıkacağız. Ayrıca 2013 yılında Başiskele, Kandıra ve Kartepe’de de spor salonu yapımı için de Bakanlık, Büyükşehir ve Özel İdare işbirliği ile çalışmaları başlattık. Böylece bu yıl 4 ilçemizde daha spor salonu kazandırmış olacağız. Ayrıca Gebze ve İzmit Atatürk spor salonlarının baştan aşağı bakım ve onarımlarını yapılmasını da programa aldık” dedi.

İzmit ve Gebze’ye Yüzme Havuzu

Işık konuşmasının devamında” Geçen yıldan beri adım adım takip ettiğimiz gençlik merkezleri ile ilgili de program kesinleşti. Bu yıl Gebze, Gölcük ve Darıca’ya gençlik merkezi yapılması bakanlığın 2013 programına konuldu. İzmit ve Gebze’de yüzme havuzu yapılması için Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler olumlu sonuç verdi. İki ilçemize de yüzme havuzu yapılacak. Tüm bu yatırımlar konusunda desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Valimize de teşekkür ederiz” dedi.

Işık” 2013’de Gençlik ve Sporda 17 Yatırım Yapacağız”

Işık konuşmasının devamında “Buz pateni pisti, hizmet binası ve diğer bazı yatırımlarla 2013 yılında 17 projeyi ilimize kazandırmış olacağız. Tüm Kocaeli halkına şimdiden hayırlı olsun. Bundan sonra da tüm arkadaşlarımızla birlikte projeleri adım adım takip etmeye devam edeceğiz. 2013 yılı eğitimde olduğu gibi gençlik ve sporda da hamle yılı olacak” dedi. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Sözcüsü Fikri Işık İl Müdürü Muzaffer Cintimar’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.