GESİDER’E ANLAMLI ZİYARET

Eylül 2, 2010  


            Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gebze Yaşatma, Koruma, Kalkındırma Esnaf ve İşadamları Derneği’ne; Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ekrem Özenir ve Yöneticisi Yunus Karaman, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı M. Ali Okur ve Yöneticileri, Ak Parti Gebze Gençlik Kolları Başkanı Zafer Kılıç ve Yönetimi, Gebze Meclis Üyeleri ile beraber bir  ziyaret gerçekleştirdi.  

 


            Gebze’nin kalkınmasında için emek sarf eden GESİDER ile Ak Partili Başkanlar arasında görüş alışverişinde bulunuldu. Gebze’nin daha güzel yaşlanılır bir şehir haline gelebilmesi için istek ve sorunlarını ileten Nurullah Sular ve Yönetimi, Gebze’nin Mobese’ye duyduğu ihtiyacı, Eski çarşıda bulunan çeşmenin restore edilmesi, YKM kavşağında bulunan yol sorununu dile getiren GESİDER yöneticileri amaçlarının Gebze’ye bir şeyler kazandırmak olduğunu söylediler. 


             Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile soru cevap şeklinde geçen konuşmalara cevap vererek, “Mobese’nin ihalesinin yapıldığını, en kısa zamanda teslim alınarak Gebze’de ki asayiş sorununu, Gebze’nin güvenliğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Mobese’nin gelmesi an meselesi. Mobese’nin yanında diğer hükümetler zamanında Gebze’nin değeri bilinmemiş şuan Kocaeli geneline gelen polislerin %70’i Gebze’ye verilmektedir. Son iki üç yıl içerisinde Gebze’de Emniyet açısından büyük kademeler aşıldı ve asayiş sorunu çok az seviyelere çekildi.” dedi.

 


             Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan ise Gebze’nin artık yapılmış olan projeler üzerine sorunlarını konuştuğunu dile getirerek, Gebze’nin acil yapılması gereken problemlerini hallettik, bundan sonra ufak tefek problemlerin yaşandığı yerlerdeki problemleri çözümleyeceğiz. Eski çarşıda ki çeşmenin restore edilmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını dile getirdi.

 


Ak Parti Gebze İlçe Başkanı M. Ali Okur, Gebze’de yapılan çalışmaları takip ettiklerini ve Milletvekilleri ile Belediye Başkanları ile her zaman yerinde incelediklerini söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı M. Ali Okur, bundan sonra da yapılacak olan çalışmaların takipçisi olduklarını takdirle izlediklerini ve Gebze için Gebze’nin gece gündüz yaşanılabilir şehir olması için çalışıldığını dile getirdi. Gebze’de ikamet eden vatandaşlarımıza Gebze’lilik bilincini oluşturmalıyız diyerek GESİDER’e yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.