Gölcük İlçe Kongresi Yapıldı

Eylül 2, 2010  

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı 3. Olağan Kongresi dün Şirinköy Kalıcı Konutları Kültür Merkezi’n de tamamlandı. Kongreye Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Eyüp Ayar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Zeki Aygün, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş delegeler, partililer ve misafirler katıldı.


 


Kongrenin Divan Başkanlığını Yolava Milletvekili İlhan Evcil üstlendi.435 Delegenin oy kullanma hakkına sahip olduğu kongre protokol konuşmalarının akabinde divan kuruluna sunulan liste ve adayların tanıtılmasının ardından seçimlere geçildi.

 


 


İlk olarak kürsüye gelerek konuşma yapan ak parti gölcük ilçe başkanı Mevlüt demir  bugün düğün günleri olduğunu belirterek.parti politkasına ve seçimlere yönelik açıklamalar yaptı.  


Demir’in ardından Mehmet Ellibeş kürsüye çıktı. Başkan Ellibeş konuşmasında, ‘’Gölcük’ün Kocaeli’ye her konuda örnek olmuş bir ilçe olduğunu belirterek.. Gölcük dim dik ayakta kalmaya da devam edecek. 2009 Mart’ı yaklaşıyor. AK Parti bayrağını yeni şekillenmiş Gölcük’ün burçlarına dikeceğiz”dedi


 


Başkan Ellibeş’in ardından  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasını yapmak üzere kürsüye. Kocaeli’de yapılacak çalışmaları aktaran Karaosmanoğlu ’’45 Belediye var Kocaeli Büyükşehir Belediyesi içerisinde. Kocaelin’ de yeni bir milat oluştu. Yol haritamızı oluşturarak yeni bir döneme geçtik. Kocaeli’nde meydana gelen değişimleri görmek istemeyenler var. Diyerek. Amacımız Çağdaş Medeniyetin üzerine çıkmaktır” dedi.

 Alkışlar arasında kürsüye çıkan  Kocaeli Milletvekili Fikri Işık hükümetin icraatlerinden bahsederek özetle şunları söyledi: “Ülke gündeminde 4 tane önemli madde var. Biri terör. Bazıları terörü sürekli tırmandırarak iktidarı ve ülkeyi yıpratmak istiyor. Ama amaçlarını ulaşamayacaklar. İkinci konu Ergenekon. Türkiye’de son dönemlerde kimin eli kimin cebinde belli değil. Birbirine kurşun sıkan insanların perde arkasında nasıl sarmaş dolaş olduklarını gördük. Üçüncü konu ekonomik kriz. Dünyada krizden en az etkilenen ülkeler arasındayız. Reel ticaret yaptığımız ülkelerin pazarlarının daralması sonucunda etkileneceğiz. Ama krizi fırsata çevirmesini bileceğiz.


 Herkesin muzdarip olduğu konu var. Doğalgaza yüzde 22 zam yapıldı. Muhalefet buna sarıldı. Doğalgazda fiyatlandırma serbest piyasaya geçti. Dünyada petrolün 147 dolara çıktığı dönemin fiyatı yansıyor. Altı ay sonra da doğalgaz tekrar ucuzlayacak. Son olarak 45 olan belediye sayımız 13’e düştü.  Muhalefet kalkmış, ‘belediyeler kapatıldı’ diyor. Hiç birşey kapatılmadı. Halk hizmetini almaya devam edecek. O belediye binası kalacak. Oradaki görevliler orada halkımıza hizmet vermeye devam edecek. Değişen sadece seçmenimiz oyu. Yani buradaki seçmenler oyunu Gölcük ve Büyükşehir için kullanacak. Böylelikle hizmetin kalitesi artacak, hızı yükselecek. Pek çok sorunun çözümünü adım adım takip ediyoruz. Denizevler’de son rapor verilecek. Sonunda iskana açılır açılmaz kararı çıkacak. D-130 artık 2009 sonu itibariyle Yalova’ya kadar bitmiş olacak. TOKİ’nin yaptırdığı konutları takip ediyoruz. Ankara’da tıkanılan noktada yardımcı oluyoruz.” şeklinde konuştu.

 


Konuşmlardan sonra yapılan seçimde mevcut ilçe başkanı Mevlüt Demir 264 oy alarak tekrar ilçe başkanı seçildi.