GÖLCÜK KADIRGA ŞENLİKLERİ

Eylül 2, 2010  


Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Şenlikleri vatandaşların yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşti. Kadırga şenliklerinin resmi töreni hafta sonu yapıldı. Törende, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Eyüp Ayar, Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ak Parti İl Başkanı Zeki Aygün, Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı Mevlüt Demir, Gölcük Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcıları Mehmet Olgun, Hasan Özer, Belediye Birim Müdürleri, davetliler ve misafirler ile çok sayıda Vatandaşlar törende hazır bulundular.
Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Şenlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı akabinde açılış konuşmasını yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş törenlere katılan herkese teşekkür edip iyi eğlenceler temennisinde bulundu.Daha sonra Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir bir konuşma yaparak, “Sosyal yaşamın gereği olan bu tip organizasyonların tertip edilmesi herkesi mutlu etmekte bunu bir kez daha burada ilçe genelinden hatta çevre bölgelerden diğer illerden de gelen insanların kaynaşmasıyla görüyoruz. Başta Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere, emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.Daha sonra Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık bir konuşma yaparak Türkiye’nin küçük bir maketini oluşturan Kocaeli’nin her yönüyle Sanayi ve Kültür kenti olma özelliğini taşıdığını belirtti. Işık, şenliğe katılan herkese iyi eğlenceler temennisinde bulundu.

 


 

Konuşmasının ardından, Gölcük Belediyesi Halk Oyunları ekipleri birer gösteri yaptıktan sonra sırasıyla sahne alan yöresel sanatçılar ile Sanatçı Zeynep Başkan şenliğe katılan Vatandaşları söyledikleri türkülerle coşturup, eğlendirirken vatandaşların horon tepmeleri renkli görüntülerin yaşanmasına ve güzel bir akşam geçirmelerine etken oldu.