GÖLCÜK’E 40 MİLYON TL’LİK EĞİTİM YATIRIMI

Şubat 7, 2016  

1

GÖLCÜK’E 40 MİLYON TL’LİK EĞİTİM YATIRIMI

 

Işık: “Gölcük’te tüm okullarımızı yeniliyoruz, bu yıl 40 milyon liralık yatırımla 8 yeni okulu hizmete alacağız

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, hafta sonu Gölcük ilçesini ziyaret etti.

Işık, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp ile birlikte yapımı devam eden Piyale Paşa İlkokulu inşaatını inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Işık, eğitim yatırımlarını hızla hayata geçirme talimatı verdi.

Ak Parti iktidarlarının eğitime verdiği öneme vurgu yapan Bakan Işık, 2016 yılında Gölcük’e 8 yeni okul kazandırılacağını söyledi.

Işık şöyle devam etti:

” Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine özel önem veriyoruz, bilindiği gibi Ak Parti iktidarları genel bütçeden en fazla payı eğitime ayırıyor. Kocaelimizde de önemli eğitim yatırımları yapıyoruz. Gölcük ilçemizde bu yıl yaklaşık 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okulu eğitime kazandırıyoruz, ilçemizde 1999 depreminden sonra bütün okullarımızı yenilemiş olacağız. Hükümet politikamız olarak ikili eğitim yapan hiçbir okulumuz kalmayacak. Gölcük’te de yaptığımız çalışmalarla tamamen tekli eğitime geçeceğiz. Amacımız çocuklarımızın daha modern okullarda eğitim alabilmeleridir”

 

Gencer’e taziye

Bakan Işık ve beraberindekiler Gölcük Gelincik Camii’nde belediye meclis üyesi Harun Gencer’in annesinin cenaze namazını da kıldı.

Fikri Işık, cami çıkışında vatandaşlarla sohbet etti.