“GÖLCÜK’TE ADLİYE SARAYI YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ocak 4, 2011  

Ak Parti teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Gölcük çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Işık’a ziyaretinden Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ak Parti Gölcük ilçe başkanı Mevlüt Demir, Gölcük ilçe milli eğitim şube müdürleri eşlik ettiler.

Adliye Binası’nın Yerinde İnceleme

Işık ilk olarak Gölcük’te Adliye sarayı yapmayı düşündükleri eski cezaevi alanından incelemelerde bulundu. Gölcük Belediye başkanı Mehmet Ellibeş adliye sarayı ile ilgili dosyayı hazırladıklarını söyleyerek; arazinin imar durumu, büyüklüğü ve mülkiyeti ile ilgili bilgileri aktardı. Işık yaptığı açıklamada “Gölcük’e bağımsız bir adliye binası kazandırmak istiyoruz. Bütçe görüşmeleri esnasında Adalet Bakanımızla görüştüm. Kendisi konuya olumlu yaklaştı. Belediye başkanımız gerekli dosyayı hazırladı. Bugün de araziyi yerinde görmek için Gölcük’e geldim. Önümüzdeki günlerde Ankara’da belediye ve ilçe başkanımızla beraber Adalet Bakanımızla görüşüp konuyu netleştireceğiz” dedi.

Gölcük’e SGK Merkezini Yakında Açıyoruz

Işık, Ellibeş ve Demir daha sonra sosyal güvenlik merkezi açmak için belirlenen binada inceleme yaptılar. Işık ” Sosyal güvenlik merkezi açmak için belirlediğimiz binanın onayı bu hafta SGK yönetim kurulundan geçti. Başbakanlıkta imzada. İnşallah kısa zamanda Gölcük’te SGK’yı açmış olacağız. Bu konuyu Belediye başkanımız Mehmet Ellibeş ve İlçe Başkanız Mevlüt Demir ile beraber adım adım takip etik. Artık sona gelindi şimdiden Gölcük halkına hayırlı olsun” dedi.

Eğitim Tesislerinde İnceleme

Kocaeli Milletvekili milli eğitim komisyonu üyesi Fikri Işık Gölcük programı kapsamında bazı eğitim tesislerinde de incelemeler yaptı. Sırasıyla Kavaklı ilköğretim, Denizevler İlköğretim, Fidanlık İlköğretim okullarını yerinde gören Işık’a Gölcük ilçe milli eğitim şube müdürleri Sadık Uysal, Nevzat Zorlu, ve Nedim Aslan da eşlik ettiler. TBMM Milli eğitim komisyonu üyesi Işık ”Gölcük’e geçen yıl Sağlık Meslek Lisesi bu yıl Anadolu Öğretmen Lisesi kazandırdık. Ayrıca Halıdere ve Kocatepe ilköğretim okullarının eski binalarını yıktık yenilerin yapıyoruz. TOKİ vasıtasıyla kalıcı konutlar bölgesinde yeni bir lise inşaatımız devam ediyor.  Dumlupınar ilköğretim okuluna da yeni bir bina yapmayı Kocaeli Sanayi Odamız üstlendi. Bugün gezdiğimiz okulları da önümüzdeki dönemde yenilemek için çalışacağız ” dedi. Işık; daha sonra Gölcük belediye başkanı Mehmet Ellibeş ve İlçe Başkanı Mevüt Demir ile beraber Ford tarafından yaptırılan kültür merkezi ve spor salonunda incele yapıp belediyeni yol çalışmalarını yerinde gördüler.